Klíčovými okamžiky utkání se staly začátky poločasů. V obou případech do nich vstoupila lépe Vlašim a vždy se jednalo o parádní trefy. Nejprve v deváté minutě zamířil do horního růžku Šubert, po změně stran pak na něj navázal krásným obstřelem Labík. „Dostal se do pozice, kdy z rohu vápna trefil šibenici. Že se trefil je jedna věc, druhá je, že bychom ho do té střely neměli pustit,“ přemítal nahlas příbramský záložník Jakub Nečas.

Hosté se dokázali otřepat z úvodní trefy a po dvaceti minutách začali mít mírně navrch, až se jim nakonec podařilo srovnat zásluhou Jahiće, který se prosadil hlavou stejně jako v duelu s Kroměříží, avšak tentokrát udeřil po rohu. Stejně jako proti Hanákům, tak i nyní jeho trefa nepřinesla Příbrami body.

„Jeli jsme sem s tím, že chceme bodovat. Je potřeba, abychom už zabrali. Ze začátku jsme inkasovali první gól. Pak jsme se zvedli, podařilo se nám vyrovnat. Byl to docela slušný fotbal. V kabině jsme si něco řekli, jak chceme pokračovat. Bohužel jsme zase na začátku druhého poločasu inkasovali další gól, potom jsme dostali na 3:1 a bylo těžké něco se zápasem dělat,“ smutnil Nečas.

Vlašim krom dvou parádních tref spoléhá od začátku sezony na Gambijce Singhateha. Zápůjčka ze Slavie oplývá v úvodu ligového ročníku parádní formou a prosadila se i proti Příbrami, když po pěkné kombinace uspěla proti vyběhnutému Melicharovi. Gambijský kanonýr si tak připsal už pátý gól v šestém zápase.

„Utkání rozhodně nebylo jednoduché. Doma jsme už potřebovali vyhrát a ne získat opět jenom bod. Nicméně jsme na hřišti bojovali jeden za jednoho a vyplatilo se. Hráli jsme jako tým a zápas dovedli k vítězství,“ řekl 19letý teenager, který je ve Vlašimi na hostování z Edenu. Vlašim tak poprvé v historii porazila na vlastní půdě Příbram v soutěžním utkání. Vítězství jí navíc posunulo na páté místo v tabulce s dvoubodovým odstupem na třetí Jihlavu. Příbram se naopak propadla na jedenáctou pozici.

Vlašim – Příbram 3:1 (1:1)

Branky: 9. Šubert, 52. Labík, 61. Singhateh – 30. Jahić. ŽK: 3:3. Rozhodčí: Pechanec – Vodrážka, Šafránková. Diváci: 417

Vlašim: Vágner – Breda, Heppner, Kričfaluši, Labík, Nogha (46. F. Dostál), Onije, Singhateh (84. Janda), Šimeček (46. Biegon), Šmiga (90+3. Tavares), Šubert (79. Toula).

Příbram: Melichar – Anih (83. Nkwinga), Brabec, Dudl, Fišl (73. Čejka), Hušbauer, Jahić, Dav. Krch (64. Nsunzu), F. Matoušek (73. Jandera), Nečas, Vokřínek (83. Antwi).