„Myslím si, že utkání bylo vyrovnané a hrál se pěkný zápas. Náš tým měl řekl bych více možností, ale soupeř byl maximálně efektivní, když ze tří střel na branku dokázal třikrát skórovat,“ uvedl krátce pro vlašimský web ke třetímu přípravnému zápas hlavní trenér Aleš Majer.

Utkání s Táborskem odstartovalo prvním varováním hostů, následně dokázali zahrozit i domácí, ale jejich úvodní pokus zamířil mimo. Kvapný začátek přinesl rychle i otevření skóre, o které se postaral Kateřiňák. Vlašim se poté do svého soupeře opřela a měla několik zajímavých šancí, ale gólem skončil až pokus v závěru, kdy Martin Novák dostal parádní přihrávku a z hranice šestnáctky suverénně srovnal.

Jak Vlašim první poločas skončila, tak začala i ten druhý. Rychlý brejk rozehraný po levé straně hřiště dokázal přesně zakončit Martin Šubert. Tak Táborsko přišlo s odpovědí, když srovnal Nečas. Když už se zdálo, že utkání skončí remízou, tak si rozhodující ránu přichystal Kubovský a Jihočeši zvítězili 3:2. Svěřenci Aleše Majera prohráli i třetí přípravný zápas. Do startu druhé nejvyšší soutěže je čekají ještě dvě prověrky s Ústím nad Labem a Zápy.

„Ze zápasu mám celkově pozitivní dojem,“ řekl Majer. Toho čekala i avizované zúžení kádru a po utkání s Táborskem se s týmem rozloučili někteří hráči. Mezi nimi byli Emmanuel Mza, který nepřesvědčil, či David Beránek, pro něž klub hledá hostování. „Jedná se o perspektivního hráče pro Vlašim, ale potřebujeme, aby pravidelně hrál. Situaci dál řešíme ještě například kolem Martina Nováka, který ještě dostane šanci se ukázat během příštího týdne,“ nastínil vlašimský kouč.

Vlašim – Táborsko 2:3 (1:1)

Branky: 40. Novák, 53. Šubert – 8. Kateřiňák, 67. Nečas, 90+1. Kubovský.

Vlašim

I. poločas: Kolář – Kůrka, Soukeník, Dostál, Kareem – Franěk, Musil, Holoubek – Záviška, Hodek.
II. poločas: Dvořák – M. Pudil, Beránek, Breda, Pernica – Šubert, Onije, B. Rosa – Mza, Biegon, A. Pudil.

Táborsko: Pastornický – Novák, Plachý, Tusjkak, Bláha – Mach, Skopec, Kateřiňák, Nsunzu – Nečas, Varačka. Střídali: Kerl – Kopáček, Koné, Kubovský, Heppner, Coňk, Šplíchal.