Realizační tým pod vedením trenéra Martina Hyského jako obvykle přivítal dvacítku hráčů. Některé další členy kádru ale ještě postrádal. Připojí se později. Mezi nováčky se objevily opět ze Slavie Denis Planka, ve Vlašimi dobře známý Jonáš Kenifel a Victor Osuagwu. Na zkoušku také přišli Hamza Y Wilson a Peter Karim. „Ještě čekáme, až se k nám připojí Angelo Taveira, který s týmem trénoval již na podzim a dorazí také Hassan Ayanleke Olamilekan,“ prozradil klubovému webu sportovní ředitel Jan Jícha.

Už po podzimní části bylo jasné, že Vlašim opustí několik opor. Kvarteto Muhammad Sanneh, Albert Labík, Ondřej Kričfaluši a Ebrima Singhateh - si svými výkony vysloužilo posun mezi elitu do nejvyšší soutěže. Až na Slovensko v rámci zkoušky zamířil Filip Šimeček. „Nedají se vyloučit další změny v kádru v obou směrech. Vše budeme řešit společně s vedením klubu a uvidíme, jak se vše podaří. Záležet bude také na samotných hráčích,“ uvedl k situaci v kádru hlavní trenér Martin Hyský.

Na hráče v úvodu přípravy čeká klasický tréninkový plán, který sestavil realizační tým. Hráči ale do ní vstoupí zostra. Již ve středu v rámci Tipsport ligy přivítá Vlašim na stadionu Na Lukách prvoligový tým Bohemians Praha (10:30). V sobotu pak v Horních Počernicích vyzve Pardubice. Pak už v klasickém týdenním cyklu vyzve ještě dalších pět týmů.

Kádr na začátku zimní přípravy:

Brankáři: Matyáš Vágner, Marek Kolář.

Hráči v poli: Štěpán Beran, David Beránek, Erik Biegon, Petr Breda, Petr Heppner, Jiří Kulhánek, Libor Pernica, Lukáš Musil, Filip Dostál, Daniel Šmiga, Martin Šubert, Barnabáš Lacík, Jonáš Kneifel, Victor Osuagwu, David Planka, Chisom Onije, Hamza Y Wilson, Peter Karim.

Připojí se k týmu: Raymon Nogha, Hassan Ayanleke Olamilekan, Angelo Taveira, Stanislav Tichý.

Změny v kádru:

Odešli: Muhammad Sanneh (konec host. Ostrava), Albert Labík, Ondřej Kričfaluši a Ebrima Singhateh (konec host. Slavia), Filip Šimeček (Humenné – zkouška).

Přišli: Denis Planka, Jonáš Kenifel a Victor Osuagwu (Slavia), Hassan Ayanleke Olamilekan, Hamza Y Wilson, Peter Karim, Angelo Taveira.

Program zimní přípravy:
17. ledna – FC Sellier & Bellot Vlašim – Bohemians Praha 1905 (10:30, UMT Na Lukách Vlašim)
20. ledna – FK Pardubice – FC Sellier & Bellot Vlašim (13:00, Praha)
27. ledna – FC Sellier & Bellot Vlašim – Viktoria Žižkov (10:30, UMT Na Lukách Vlašim)
3. února – FC Sellier & Bellot Vlašim – FC Vysočina Jihlava (11:00, UMT Na Lukách Vlašim)
10. února – FC Sellier & Bellot Vlašim – FC Silon Táborsko (11:00, UMT Na Lukách Vlašim)
17. února – FC Sellier & Bellot Vlašim – Chlumec n. Cidlinou (11:00, UMT Na Lukách Vlašim)
24. února – FC Sellier & Bellot Vlašim – MFK Chrudim (14:00, Vlašim)