„Je to fajn, na druhou stranu i tíha. Čeká se, že tým nějakým způsobem potáhnu. Ze základní sestavy toho mám za sebou nejvíc. Na člověka se spoléhá, že bude dávat góly. Chci a musím je dávat. Jsem rád, že mi tam dva spadly,“ řekl vlašimský kapitán po duelu s rezervou Sparty, který jeho tým zvládl 3:0.

Suchan přitom přišel do Vlašimi loni v zimě. Už loni během jara se stal okamžitě jedním z tahounů a nový tým táhl střelecky do baráže. V létě si ho hráči v kabině zvolili jako zástupce kapitána po Petru Bredovi, ten se ale zkraje sezony shodou okolností v zápase proti Spartě zranil a tak páska připadla na paži 27letého záložníka.

Lídr Vlašimi pálí góly i dál. Na podzim stihl stejně jako loni jaře devět zápasů. Letošní část sezony odstartoval dvěma góly. Středočeský celek se tak poprvé v sezoně, podíval do středu tabulky. Ve vyrovnané druhé lize jsou ale pořád v ohrožení sestupu. „Je to tam hodně nahuštěné. Jsme tři body od posledního, zároveň deset od baráže. Dali jsme si cíl, že chceme být nejlepším týmem jara ve druhé lize a toho se chceme držet. Tyhle tři body nám k tomu pomohly, že jsme se vyhouply na deváté místo,“ komentoval Suchan.

Po dlouhé době tak z vlašimské kabiny nebyl slyšet křik trenéra Martina Hyského, ale radostná oslava. I na hráčích bylo vidět, jak z nich spadla nervozita a strach. „Jsem rád, že jsme zvládli zápas o šest bodů. Nemůžeme ale moc oslavovat. Čeká nás Opava, která je na tom stejně jako my, musíme zase vyhrát,“ uzavřel kapitán Vlašimi.