Ten je zároveň v kontaktu s Miloslavem Brožkem, který v současné době působí jako asistent u reprezentačního týmu Jemenu. „Pokud na turnaji Jemen nepostoupí ze skupiny, tak by se Míla měl vrátit k nám 18. ledna. Pokud v Jemenu zůstane, budeme muset situaci řešit,“ uvedl Erich Brabec.

Postupem času se na stadion dostavili i hráči. Mezi nimi i trojice nových tváří. Na zkoušku do Vlašimi přišel obránce Martin Toml, který v minulosti ve Vlašimi hostoval. Dalšími novými tvářemi jsou Petr Výborný a Ondřej Novotný. „Oba jsou ofenzivně ladění hráči,“ upřesnil Erich Brabec. Z hostování se pak vrátil brankář Josef Řehák. „Budeme mít čtyři brankáře a všichni u mě budou mít stejnou pozici a bude na nich, jak se s tím poperou,“ prozradil vlašimský lodivod.

Na prvním tréninku scházel kanonýr Vojtěch Hadaščok, který odešel do prvoligové Dukly Praha. „S tím, že odejde Vojta Hadaščok jsme počítali. Věděli jsme o zájmu klubů již na konci podzimu. Devět gólu nahradit nebude jednoduché, ale já doufám, že hráči kteří zde jsou, popřípadě noví hráči, jej dokáží nahradit,“ řekl k odchodu druhého nejlepšího střelce soutěže.

S týmem nezahájil přípravu ani Daniel Mareček a Dominik Plechatý. „Oba se připravují s áčkem Sparty a uvidíme, zda se prosadí do kádru. S Tomášem Rosickým jsme dohodnuti, že pokud se neprosadí ve Spartě, vrátí se k nám,“ ujistil Erich Brabec.

Výčet změn v kádru FC Sellier & Bellot Vlašim tím končí. „Již na konci podzimní části jsem avizoval, že budu spokojen pokud nám tým zůstane pohromadě,“ usmíval se dobře naladěný Erich Brabec, který ještě čeká na postupné zapojení marodů do tréninku. Patrik Le Giang by měl začít s tréninkem 10. ledna, Milan Piško o něco dříve a Erik Beník začal s tréninkem již nyní.

A případné další posílení kádru? „Zatím to není v mém zájmu, abychom přivedli nějaké další hráče. Ti kluci, kteří tu jsou mají kvalitu. Ovšem pokud by se neměl vrátit Plechatý s Marečkem tak budeme muset na situaci reagovat,“ předeslal Erich Brabec.

A na co se tým v úvodu zimní přípravy zaměří? „Příprava je poměrně dlouhá, tak nemusíme program nahustit tréninkovými dávkami a hráče zavařit. Budeme se věnovat obecně vytrvalosti a všechno tou formou s míčem na hřišti. Mě navíc čeká příští týden druhý turnus profi licence, takže budu využívat své asistenty,“ uzavřel Erich Brabec.

Jiří Paýr