Zatímco venku hrají parádně a bodují, tak doma spíš strádají. Vlašimští hráči měli na úvod jara před vlastními fanoušky papírově snazší los a místo pravidelného bodového zisku spíš obdarovávají soupeře. Varnsdorf si odvezl bod, nováček ze Žižkova dokonce vyhrál.

Rozhodující moment utkání přišel už v osmé minutě, když aktivní Sodoma dostal míč za obranu a zcela volný propálil halfvolejem beznadějného Vágnera. Od té doby Žižkov hlavně bránil a zejména ve druhém poločase se za každou cenu snažil udržet jednobrankové vedení.

„Zápas nám ukázal, že v posledních utkáních nemáme kvalitu vepředu. Viktorka dala z ojedinělé akce gól a jelikož hraje o život, tak pak byla celou dobu zalezlá. My jsme neměli prostředky, abychom její blok překonali,“ komentoval utkání asistent trenéra domácího celku Miroslav Podrazký, který v minulosti nosil i dres s červenými a bílými pruhy. Žižkovu dokonce dělal kapitána.

Početná skupinka hostujících fanoušků si na něj v průběhu zápasu vzpomněla a vyvolávala jeho jméno. „Určitě mě to těší a děkuji jim, že si na mě vzpomněli. Utkání jsem ale nebral nijak zvláštně. Viktorku samozřejmě sleduji. Až na ty okolnosti, které tam byly, jsem tam prožil hezké věci. Měli jsme tam dobrou partu a strašně rád na ty časy vzpomínám,“ řekl Podrazký.

Vlašim měla velkou převahu, ale po celý zápas selhávala zejména ve finální fázi. Jediný moment, který si říkal v jejím podání o gól, byl na konci prvního poločasu, kdy Osuagwu hledal Kurku, ten ale míč minul. Pátý tým tabulky tak hrál doma se třetím týmem bojujícím o záchranu a ztratil další body. „Je to málo. Všechno podobní soupeři. Určitě jsme ztratili. Musíme si sednout na zadek, začít od maličkostí, makat a zlepšit ofenzivu,“ uzavřel Podrazký. Žižkov tak ve Vlašimi vyhrál poprvé od května 2018.

Vlašim – Žižkov 0:1 (0:1)

Branky: 8. Sodoma. ŽK: 2:0. Rozhodčí: Černý – Podaný, Pochylý. Diváci: 580.

Vlašim: Vágner – Kurka (74. Li. Pernica), F. Dostál (46. Heppner), Breda, Onije – Beran, Nogha, Musil (46. Vachoušek), Pikul (46. Planka) – Šubert (82. Biegon) – Osuagwu.

Žižkov: Bajza – Klusák, M. Richter, Broukal, Kozojed – Petrák, Tregler, Sixta (61. Hönig) – Prošek (61. Muleme), Batioja (74. Rosa) – Sodoma (74. Toula).


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...