„Nebyl to náš den. V minulých třech zápasech jsme určitě podali lepší výkony, ale i o tom je sport a kluci to prostě ušlapali.“

Kde byly hlavní příčiny? „Musím říct, že se nám úplně nepovedl vstup do utkání. Asi prvních patnáct minut nám trvalo, než jsme se dostali do tempa. Nebyli jsme na tom dobře pohybově,“ poznamenal kouč, který s mražením v zádech sledoval mimo jiné nastřelenou tyčku vlašimské branky.

To byl pro Středočechy budíček. „Poté se nám ale povedly dvě situace, po kterých jsme šli do vedení,“ narážel Šmejkal na akce z přelomu první půlhodiny, které zakončil muž zápasu Jan Záviška.

„Když ovšem soupeř ve druhém poločase snížil, tak už to byl boj,“ přiznal trenér, který si přesto mohl po závěrečném hvizdu zhluboka oddechnout, protože více už Varnsdorf nedokázal. „Jsem především rád, že jsme dokázali zápas zvládnout,“ uvedl.

Vlašim tak v souboji s přímým konkurentem v tabulce dokráčela k dalšímu důležitému vítězství, které jí znovu přiblížilo jistotu záchrany. Navíc ji vyneslo už na jedenácté místo tabulky – se třiceti body a navíc s jedním zápasem k dobru. „Máme slušný náskok, ale takhle se na to dívat nechceme. Je před námi ještě šest utkání a ve hře dost bodů,“ podotkl trenér.

Co tedy dál? „Naším cílem je získat co nejvíce bodů, abychom se nemuseli dívat na soupeře,“ řekl Šmejkal.

Před jeho týmem bude stát v dalším kole velká výzva. Vlašim se totiž ve čtvrtek 25. června představí na půdě jednoho z postupových adeptů – pátého Hradce Králové.