„Chceme být nejlepším týmem jara,“ prohlašoval na začátku druhé poloviny kapitán Vlašimi Jan Suchan. Dlouho se toho loňský účastník baráže držel a vše nasvědčovalo tomu, že se v prolínací soutěži opět objeví. Tedy až do Velikonoc. Poté přišla série pěti zápasů, ve kterých svěřenci Martina Hyského zvítězili pouze jednou, když vyhráli v Příbrami 3:0, nicméně v nich vytěžili jen pět bodů a dostali v nich hrozivých 11 gólů. Dvakrát po čtyřech dokonce doma před vlastními diváky. Naposledy 1:4 od rezervy Olomouce.

„Do zápasu jsme šli s tím, že chceme vyhrát a přiblížit se čelu. Tohle je velká čára přes rozpočet. Okamžitě na porážku musíme zareagovat a hodit jí přes hlavu,“ měl jasno náhradní gólman Marek Kolář, který naskočil do zápasu v 63. minutě za stavu 1:2.

Právě obrana je nyní hlavní příčina, proč se Vlašim nachází až na osmém místě. Její útok v čele s nejlepším střelcem Janem Suchanem patří k tomu nejlepšímu ve druhé lize, rovnat se jí může jen vedoucí Karviná se 49 trefami. V případě defenzivy najdeme středočeský celek na opačném pólu. Hůře jsou na tom jen Třinec (43), béčko Slavie (47) a Prostějov (50). Všechny týmy bojují stále o záchranu.

Vlašim tak dostala velkou trhlinu ve svých plánech za barážovými příčkami. Místo přiblížení se jím na rozdíl čtyř bodů zůstává nadále sedmá s odstupem za elitní šestkou. „Důležité je, abychom na prohru zareagovali příští týden, porazili Vyškov a odčinili porážku s Olomoucí. Máme čtyři kola do konce. Ve hře je dvanáct bodů a musíme se o ně porvat. Nechci říct, že nic není ztraceného. Jsme tady od toho, abychom zápasy zvládali,“ zdůraznil Kolář.


Načítám tabulku ...