Vlašim navázala tam, kde skončila podzimní část Fortuna: Národní ligy, v jejímž závěru, po nástupu Ericha Brabce od mládeže pražské Sparty, se kterou Středočeši dlouhodobě úzce spolupracují, padla jen ve Vítkovicích a od té doby neprohrála v pěti zápasech v řadě. Poslední tři navíc zvládla vítězně. „Cením si toho, protože šlo o hodně,“ přiznal před časem Brabec.

S duelem proti Ústí se tak šňůra vítězství protáhla na číslo čtyři a neporazitelnost na šest duelů. „Jednalo se o klasický první přípravný zápas. V úvodu byl soupeř o něco lepší. Nám pomohla branka Davida Skopce. Postupně jsme se zlepšovali a přidali druhou branku. Škoda, že jsme nevyužili i další šance. Soupeř v závěru poločasu snížil. V úvodu druhého jsme prostřídali sestavu a soupeř nás zatlačil. Hru jsme ale dokázali postupně vyrovnat a troufám si říct, že jsme byli i lepším týmem. Přidali jsme třetí gól, ale akcí, které volaly po gólu, bylo určitě více,“ zhodnotil spokojený trenér Vlašimi, kterého potěšil i výkon některých jedinců. „Líbil se mi především výkon obránce Mizeráka a útočníka Selemaniho,“ vyzdvihl výkon dvojice fotbalistů.

Nezapomněl se zmínit ani o trojici hráčů, která ve Vlašimi bojuje o angažmá. „Martin Toml utkání zvládl dobře. Ondra Novotný zápas odpracoval. Petr Výborný by potřeboval přenést sebevědomí z tréninku i do zápasu. Kluci jsou ale v týmu krátce a potřebují čas, aby se sehráli se spoluhráči. Určitě nikoho nezatracuji, půjdeme dál a hráči ještě dostanou šanci se v přípravě ukázat,“ ujišťuje na závěr Brabec.