Především v prvním poločase byla Vlašim více na míči, ale na body to bohužel nestačilo. Do utkání vstoupila dobře a v úvodních minutách byla aktivnější. Nejprve míč do vápna servíroval Dao, ale s jeho centry si poradili obránci. Když už se Vlašim dostala do zakončení, tak byl připraven brankář Šustr.

Marnou snahu Vlašimi o postupné dobývání dobře postavené obrany Vítkovic domácí potrestali. Šest minut před koncem poločasu Vítkovice předvedly rychlý útok, který zakončil po přesném centru Tomáš Vasiljev a z první vážnější šance otevřel skóre pátečního utkání. V závěru poločasu mohl odpovědět Fortelný, ale jeho ránu zpoza vápna zablokovali obránci.

Po změně stran se domácí dostali do velké šance, ale Le Giang byl na Paškův pokus dobře připraven. Hosté se mohli tedy dále soustředit na cestu za vyrovnáním. Tu však nenašel Kadlec a po něm ani Hadaščok. Právě Vojtěch Hadaščok se stal smutným hrdinou hostů, když v 62. minutě musel po druhé žluté kartě předčasně do kabin.

Vlašim se i v oslabení snažila hrát aktivně směrem dopředu a pokusit se o vyrovnání, ale domácí obrana byla připravena snad na vše a odolávala snahám hostujícího celku. Domácí naopak nedokázali využít své převahu a ani na druhé straně tak nebylo k vidění mnoho šancí. V samotném závěru se do zakončení nedokázal probojovat ani Štochl a tak utkání skončilo výhrou Vítkovic 1:0.

Trenér Vlašimi Erich Brabec uznal, že domácí vyhráli zaslouženě, protože využili svoji příležitost. „My jsme nehráli dobře. Nevypracovávali jsme si šance, protože Vítkovice hrály dobře v blok a eliminovaly naše silné stránky. Paradoxně až po vyloučení jsme začali více běhat, více se nabízet a v nastavení jsme si vytvořili jedinou šanci, kterou jsme ale neproměnili, takže odjíždíme s prázdnou," litoval Brabec.

Domácí Jiří Balcárek souhlasil, že utkání nebylo bohaté na šance. „Věděli jsme, že Vlašim je silná na míči, velmi dobře kombinuje a toho jsme se hodně báli. Proto jsme vycházeli ze zahuštěného bloku. V prvním poločase jsme měli jednu šanci, kterou jsme využili,“ začal hodnocení, ale svým svěřencům vytkl, jak naložili s přesilovkou. „Po vyloučení jako bychom se zalekli situace. Z vlastní zkušenosti vím, že v deseti se tým obvykle uvolní. Utkání jsme zvládli, čehož si vážíme, ale víme, že musíme nadále pracovat na věcech, které nás trápí."

Vítkovice – Vlašim 1:0 (1:0)

Branky: 39. Vasiljev. ŽK: Mikula, Motyčka, Pašek - Hadaščok, Štochl, Mareček. ČK: 62. Hadaščok. Rozhodčí: Severýn – Arnošt, Boček.

Vítkovice: Šustr – Celba, Mikula, V. Cverna, Končal – Pašek, Motyčka (70. Ožvolda), Matěj, Vasiljev – Súkenník, Mišinský (85. Macej).

Vlašim: P. Le Giang – Mil. Kadlec, J. Štochl, Plechatý, Túlio (58. Mizerák) – Janda (73. Fotr), Fortelný, Mareček, Kučera (81. Blecha) – Dao, Hadaščok.

Jiří PAÝR, Rudolf MUZIKA