Nejen složení sestavy, ve kterém by Vlašim měla vyběhnout při prvním jarním mistrovském utkání, ale i umělé osvětlení se testovalo na stadionu v Kollárově ulici. Oboje dopadlo podle přání všech přítomných. „Trošku nezvyk, když zapadlo sluníčko, ale dalo se. Vlašim musí jít dopředu s moderní dobou. Jsem rád, že ukázala, že i menší kluby dokážou udělat velké věci a pod umělými světly se hrálo fantasticky,“ pochvaloval si asistent trenéra Dušan Binder.

Domácí se ale do zápasu dostávali pomaleji. Jako první o sobě dali hosté. Jejich střela skončila na boční síti. „Soupeř hrál dobře z bloku. Měli jsme lepší i horší pasáže. Pár míčů jsme vyhazovali. Terén k tomu moc nepomohl,“ poznamenal 37letý trenér. Vlašim začala mít navrch až postupem času a její dominance vyvrcholila v rozmezí mezi 41. a 51. minutou, kdy hned třikrát skórovala.

Fotbalisté Vlašimi v zimní přípravě.
Vlašim udělala narychlo poslední změny v kádru

„Ke konci prvního poločasu jsme dostali Chrudim pod tlak. Ze standardní situace jsme dali gól. Na začátku druhé půle jsme chtěli hrát aktivně, což se nám povedlo. Dva góly ukázaly, jakým stylem se chceme prezentovat na jaře,“ podotkl Binder. Dvakrát se prosadil záložník Štěpán Beran a řekl si i místo v základní sestavě proti Varnsdorfu. „Pánbuh zaplať. Asi to bude mít do kasy trošku drahé. Dlouho po zranění nehrál a jsme rádi, že se mu utkání povedlo,“ těšilo kouče.

Vlašim nyní ukončila zimní přípravu s bilancí tří výher i porážek a jedné remízy. „Hráči dobře odmakali celou přípravu a ukázali, že jsou dobře připraveni,“ uzavřel Binder. Už příští sobotu čeká osmý tým tabulky první ostrý zápas, kdy opět pod umělým osvětlením sehraje duel v rámci 17. kola se čtrnáctým Varnsdorfem.

Vlašim – Chrudim 3:0 (2:0)

Branky: 41. a 51. Beran, 50. Nogha,

Vlašim: Vágner – Osuagwu, Beran, Vachoušek, Musil, Kurka, Breda, Bartosz, Nogha, Kareen, Kulhánek. Náhradníci: Lacík, Heppner, Kneifel, Onije, Šubert, Planka, Biegon, Pernica, Dostál, Kolář

Chrudim: Floder – Kutík, Bauer, Látal, Čolič, Langhamer, Mašek, Novotný, Toml, Skwarczek, Míka. Náhradníci: Koukola, Borkovec, Záviška, Kesner, Vilotič, Ruiz Luis Armando, Kosek, Trajkovič, Vácha, Šerák