Nigérijský útočník, který přišel na hostování z Českých Budějovic, se během prvního poločasu prosadil z penalty. Vlašim díky tomu podruhé v zápase dorovnala jednogólový náskok náskok soupeře – poprvé to bylo zásluhou Broukala.

Poločasový stav 2:2 pak po změně stran zlomili ve prospěch týmu trenéra Daniela Šmejkala Vrána a Ogniomade. „Bylo to pro náš tým první utkání po dvou měsících, takže se jednalo spíše o bojovný zápas. Dobrou zprávou pro nás je i to, že se nikdo nezranil. Pokud bych měl hodnotit hru, tak druhý poločas byl lepší z naší strany. Dokázali jsme hrát ve větším tempu a nakonec jsme vstřelili rozhodující branky,“ komentoval utkání kouč Vlašimi.

Do každého z poločasů nasadil dvě téměř zcela odlišné jedenáctky. Volno dostal prakticky jen další novic pod Blaníkem Jakub Markovič – kompletní porci minut odchytal Josef Řehák. Jinak Šmejkal viděl v akci všechny hráče, které má momentálně k dispozici. Včetně hráčů, kteří jsou v klubu na testech a bojují o angažmá. „Co se týče testovaných hráčů, tak nás vyloženě nikdo nezklamal. Hráči pracovali na sto procent, ale i přes to jsme ukončili testy obránce Havla. Ostatní testovaní hráči budou zatím pokračovat a uvidíme, jak na tom budeme příští týden,“ prozradil Šmejkal.

Dobrou zprávou pro něj je, že do přípravy už se v minulých dnech zapojil po zranění i Filip Blecha. Další marod Ondřej Ruml by měl v následujících dnech začít trénovat individuálně. Zároveň se k mužstvu připojili i dva nadějní dorostenci Jíra s Fialkou.

„Oba jsme vzali do přípravy a chodí s námi trénovat zatím dvakrát až třikrát týdně, aby se postupně adaptovali. Jsme rádi, že je tady máme. Rádi bychom je nasadili do některého z dalších přípravného utkání,“ poodkryl Daniel Šmejkal.

Slavoj Vyšehrad – Vlašim 2:4 (2:2). Branky Vlašimi: Broukal, Bassey (z pen.), Vrána, Ogniomade.

Vlašim: I. poločas: Řehák – Breda, Havel, Broukal, Radimský – Veselý, Salašovič, Průcha, Zeman, Janda – Bassey. II. poločas: Řehák – Kozel, Sváta, Zukal, Svoboda – Vrána, Zinhasovič, Dias, Ogniomade – Červenka, Firbacher.