ON-LINE reportáž o koronaviru najdete ZDE

Bačkovský o své místo v sestavě Vlašimi bojuje s o pět let starší Josefem Dvořákem. Během podzimu platilo, že oba se v brance střídali s železnou pravidelností, když oba odchytali osm utkání. I proto mezi nimi nepanuje žádná rivalita. „S Pepou vycházíme super. Dokážeme si vyjít vstříc a pomáhat si. Je to dobrý kluk i brankář,” pochvaluje si spolupráci talentovaný gólman.

V dosud jediném jarním utkání před vypuknutím koronavirové pandemii ale dostal příležitost jeho konkurent, Bačkovský tak na svůj další start ve vlašimském dresu čeká. A je otázkou, jestli se ho vůbec v letošní sezoně ještě dočká. O osudu FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY totiž zatím není definitivně rozhodnuto.

„Je to nepříjemné hlavně proto, že stále nevíme, jak to bude dál pokračovat. Přes zimu jsme hodně trénovali tak doufám, že se brzy začne a naše zimní příprava tak nepřijde vniveč,” neztrácí naději a dělá všechno, aby byl stoprocentně připravený na případný restart soutěže. „Máme stejný plán jako hráči, takže je tam běhání a domácí posilování. Navíc chodím každý den trénovat na hřiště s Christianem Frýdkem, takže je toho docela dost,“ přiznává Bačkovský.

Kromě tréninku se ale věnuje i mimo fotbalovým věcem. „Sleduju hodně filmy, seriály a čtu,” prozradil na závěr.