Střetnutí se mělo odehrát původně o tři dny dříve, protože se ale v týmu Středočechů objevil případ nakažení COVIDEM-19, muselo být odloženo. O tom, že se nakonec bude hrát ve středu, rozhodly následné další kontrolní testy, které absolvoval zbytek týmu v pondělí. Jelikož byly ve všech případech negativní, dostal zápas zelenou.

Jeho průběh se nesl ve znamení tlaku Votroků, kterému ale Vlašimští dlouho odolávali. Největší zásluhu na tom měl jejich čaroděj v brance Josef Řehák, který od úvodních minut vytahoval jeden skvělý zákrok za druhým a deptal tak domácí střelce.

Během úvodní čtvrthodiny se předvedl především při první velké šanci zakončujícího Dvořáka a záhy i při trestném kopu Rady, který v dalších minutách zahrozil z obdobné situace ještě jednou, ale tentokrát branku o kousek minul.

Až pak o sobě dala ojediněle vědět i Vlašim. A to zásluhou Filipa Firbachera, jenž je v klubu na hostování právě z Hradce - na základě dohody klubů ale mohl nastoupit. Své dobré známé však nerozesmutnil, protože tentokrát se ve vynikajícím světle ukázal domácí strážce svatyně Vízek, když lapil jeho hlavičku.

Po přestávce už zase pokračovalo dobývání hostující branky a souboje hradeckých fotbalistů s Řehákem. Ten si ovšem poradil se samostatným únikem Vašulína, vzápětí na brankové čáře zlikvidoval hlavičku Dvořáka a perfektní byl i při další Vašulínově možnosti, který tentokrát zakončoval z bezprostřední blízkosti.

Řehák a celá Vlašim nakonec vzdorovala do 84. minuty. Pak ale kouzlo odčaroval domácí stoper Jan Král, když po závaru v pokutovém území uklidil do sítě míč skákající na hranici malého čtverce.

Tím také rozhodl o výhře Votroků. Vlašim si sice vytvořila v závěru šanci na vyrovnání, ale Bredova krásná střela pouze orazítkovala brankovou konstrukci.

FC Hradec Králové - FC Sellier & Bellot Vlašim 1:0 (0:0). Branky: 84. Král. ŽK: 39. Leibl (HKR), 65. F. Novotný (HKR), 89. Král (HKR) – 56. Firbacher (VLA), 90+2. P. Breda (VLA). Rozhodčí: Petřík – Hurych, Mojžíš.

FC Hradec Králové: Vízek – Leibl (79. Urma), Král, F. Čech, Mejdr (70. Donát) – Jukl, J. Rada – F. Novotný (70. Záviška), P. Dvořák, Vlkanova (C) (88. Prekop) – Vašulín.

FC Sellier & Bellot Vlašim: Řehák – P. Breda, J. Štochl, Broukal, Ruml – V. Svoboda, Blecha, Průcha, Dias (80. Daniel Kozel) – Janda (87. Diamé), Firbacher (67. Vrána).