V průběhu jedné vteřiny z hrdiny psancem. Za tak krátkou dobu se stačil stát gólman Příbrami Jakub Šiman. Nejprve skvěle zlikvidoval střelu domácích ve stoprocentní šanci, aby vzápětí vyrobil penaltový zákrok. „Nemám asi co k tomu říct. Co se týče Máry Červenky, že to zkusil, proti tomu nic nemám. Je to útočník a zkusil spadnout. Blbý je, že byl metr ode mne. Kdyby byl vedle mě a spadl, tak bych to vzal víc, než kdyby se tak stalo metr ode mne,“ komentoval celou situaci příbramský brankář.

Otázkou zní jestli byla, protože i trenér Jozef Valachovič se odvolával na Vlašim, že z jejího kádr zaslechl, že se o pokutový kop nejednalo. „Z dálky jsem viděl, že se Šiman snaží na zemi zabránit střele na bránu. Poslouchal jsem hráče, kteří byli blízko a dokonce i ze strany soupeře jsem zaslechl, že penalta to nebyla,“ řekl k celé situaci trenér Příbrami.

Kapitán Zdeněk Vrňák zazdil penaltu po hodině hry. I kvůli tomu Benešov prohrál v Příbrami 0:2.
Vrňák zahodil penaltu. Benešov nastřelil tyč a břevno. Body bere Příbram

„Penalta byla vyústěním našeho tlaku. Inkriminovaný okamžik jsem neviděl, přede mnou tam byl chumel hráčů. Celou situaci jsem dohrával a myslel, že by mohla být,“ dodal svůj pohled autor proměněného pokutového kopu Filip Blecha. „Trefil mě do hrudi a míč se odrazil. Zvedal jsem se a myslel jsem, že ho chytím a viděl jsem, že ho nemám, tak jsem stáhl ruce. Jak jsem byl v pohybu, tak jsem se svalil a on metr ode mě taky,“ vysvětloval celou situaci Šiman. Marně. Za protesty uviděl ještě žlutou kartu.

Hosté se dostali do vedení díky šťastné střele Zorvana, domácí je ale po obrátce tlačili za vyrovnáním a Příbramští si koledovali o vyrovnání. Mohl je zachránit Pilík, ale Řehák jeho přímý kop vytáhl nad břevno. A tak přišel trest. Vlašim byla za svou aktivitu odměněna a z penalty vyrovnala. V poslední desetiminutovce pak oba týmy spíš zápasy dohrávaly, aby si následně body rozdělily. Nyní je čeká dvoutýdenní pauza kvůli reprezentační přestávce. V polovině října přivítá Příbram doma v souboji ex-ligových celků Opavu, Vlašim jede na sever Čech do Ústí nad Labem.

Vlašim – Příbram 1:1 (0:1)

Branky: 82. Blecha (pen.) - 38. Zorvan. ŽK: 4:4. Rozhodčí: Švagr – Pfeifer, Černoevič. Diváci: 530

Vlašim: Řehák – Hošek (87. Kozel), Broukal, P. Breda (C), V. Svoboda – Višinský, Křišťan, Rigo, Blecha, Zinhasović (67. Janda) – Červenka.

Příbram: Šiman – Sus, Mezera, S. Kingue, Vilotić – Langhamer (58. Vávra), Pilík, Petrák, Zorvan (46. Obdržal), Procházka (76. Vlček) – Voltr (76. Hájek).