Začátek měl přitom Benešov dobrý. Podle kouče hráči přesně věděli, co mají hrát a s čím na ně vyrukuje soupeř, tedy hluboká defenziva spojená s rychlými brejky. Ač úvodní desetiminutovka patřila hostům, tak jako první udeřili domácí, kteří skórovali z rychlého protiútoku, využili toho, že spoustu hráčům ve žlutomodrých dresech zalezlo do vápna a střelou z dálky otevřeli skóre. Mikolandovi svěřenci dokázali Nátrem rychle srovnat, nicméně Turnov si vzal vedení zpět a už ho udržel až do konce utkání.

„Zápas neměl dopadnout tak, jak skóre v reálu bylo. Musím říct, že Turnov vystřelil čtyřikrát na branku, z toho jednou byl centr na bránu, a nám tam všechno spadne. Potýkáme se teď s takovou šílenou věcí, že soupeři proti nám třikrát vystřelí a z toho dostaneme 2,5 gólu. Takže trošku nám to spadlo na defenzivu,“ mínil benešovský kouč.

Na Benešovu se s postupem času projevovalo, že měl potíže se přizpůsobit na turnovský trávník, což mu dělalo velké potíže v kombinaci. „Bohužel hřiště obrovsky mazlavé, hráči měli problémy se stabilitou a nerovný terén, kdy se nedalo skoro kombinovat. Domácí věděli, proč hrají takhle jednoduše nahoru a opravdu jim vše vycházelo,“ přiblížil Mikolanda. V dresu Turnova následně dvakrát skóroval Havel a Severočeši se mohli radovat ze zisku tří bodů.

„Druhý poločas bych úplně vymazal. Nebylo hodno našeho týmu, jakým způsobem jsme se prezentovali. Vůbec jsme si nevěděli rady, neuměli jsme si přihrát a jak jsme kombinační mužstvo, jak jsme v tom silní, na míči, tak tohle vše se neprojevilo i kvůli domácím, kteří hráli v hlubokém bloku. Navíc jsme nedokázali pořádně vykombinovat na jejich terénu,“ zhodnotil Mikolanda. Napravit dojem bude Benešov v následujících dvou týdnech, kdy hraje dvakrát za sebou doma. Nejprve se utká s pražskými Spoji a následně i s Vysokým Mýtem.

Turnov – Benešov 4:1 (2:1)

Branky: 11. Holub, 25. Malý, 64. a 84. Havel – 16. Nátr. ŽK: 2:2. Rozhodčí: Matula – Stieber, Jiříček. Diváci: 200.

Benešov: Schummer – Roháč (46. Sadyk), Pilík, Kulhavý, Dušek (55. Tomek), Nešpor (78. Vosáhlo), Nátr (78. Bílek), Vrňák, Kubiš, Walter, Čmovš (66. Čížek).


Načítám tabulku ...

Načítám výsledky ...