„Avizovali jsme, že jakmile budeme vědět, že máme dost prostoru a času k tomu, abychom mohli dát šanci mladým, tak ji využijeme,“ řekl ke změnám v sestavě benešovský kouč. Ke Kučerovi, který si už připsal několik startů za A-tým se od začátku zápasu připojil mladý gólman Matěj Baťha a hned ve druhé minutě musel likvidovat gólovou šanci domácích po rohovém kopu.

„Vedl si naprosto skvěle, dominantně. Paráda pro něj, že si v 17 letech odchytal divizi. Má parametry na to, aby byl velký gólman nejenom výškou. V jeho věku předvedl nadstandardní výkon,“ chválil mladého gólmana kouč Mikolanda. Baťha lovil míč z brány pouze jednou, když ho z penalty překonal Slavík. Proti tomu ale byl bez nároku. Hned vzápětí ale srovnal na konečných 1:1 kapitán Vrňák, který se trefil poprvé od návratu po pětizápasovém trestu.

Vyjma Kučery či Baťhy si první minuty mezi muži odbyl Dominik Svoboda, který nastoupil v závěru zápasu. Sázka na mládí je jasná a daná. Chceme se vychovat nástupce hráčů, kteří hrají teď a zároveň mladým ukázat, že přechod z dorostu do mužů je velký a rozdílný. Čím dřív se na něj adaptují, tak tím dřív budou lepší fotbalisti a posunou náš klub,“ řekl Mikolanda.

Benešovský kouč nakonec konečnou remízu 1:1 bral a byl s ní smířen. Teprve podruhé v sezoně došlo v jeho případě na dělbu bodů. „Kdybychom hráli v plné sestavě a někteří hráči předvedli víc, tak jsme si měli odvézt tři body,“ poznamenal trenér hostů. Mnohem důležitější vzkaz ale vyslal nasazením mladých hráčů.

Trutnov – Benešov 1:1 (0:0)

Branky: 57. Slavík (p) – 60. Vrňák. ŽK: 4:4. Rozhodčí: Mrkáček – Pekař, Trojan. Diváci: 250.

Benešov: Baťha – Vosáhlo, Pilík, Tomek (55. Bílek), Nešpor (80. Svoboda), Vrňák, Hampl (55. Le Tuan), Kubiš, Kučera (55. Čížek), Čmovš, Sadyk (55. Roháč).


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...