Mužstvo vedl do sezony z pozice hlavního trenéra bývalý vynikající záložník Radim Nečas. Ten ale už od devátého kola v zápisech o utkání nefiguruje. Na dva zápasy ho nahradil Daniel Drahokoupil a následně byli v pozici hlavního trenéra Zdeněk Pichner a Miroslav Verner. Nouzové lepení důležitého postu se vedení klubu pokusí vyřešit během zimní přestávky. „V současné době musíme hlavně sehnat trenéra. To je priorita,“ říká předseda klubu Jiří Froněk.

Nového kouče každopádně nečeká lehká úloha. Tatran na podzim prohrál všech patnáct zápasů a na bodovém kontě mu svítí hrozivá nula. Rakovnický celek vstřelil pouhých pět branek a sám inkasoval šedesátkrát. Bodovému zisku se přiblížil pouze v Dobříši, kde až do osmdesáté minuty vedl, ale nakonec prohrál 1:2. Doma s Kladnem pak Rakovničtí aspoň zdramatizovali závěr a padli jen o gól 2:3.

„Nepodařilo se nám před sezonou doplnit kádr tak, abychom mohli hrát v divizi jinou roli. Těsně před startem ročníku už jsme viděli, že kádr není úplně v pořádku. Že to ale bude až takhle, jsem si nemyslel,“ kroutí hlavou Froněk.

Rakovničtí v bráně spoléhali na Slováka Ivana Žuleviče, který ale za prostupnou obranou schytal hned dva osmigólové, dva šestigólové a navrch jeden pětigólový příděl. Směrem vpřed byl nejnebezpečnější Nigeřan Kingsley Omovie, který nastřílel tři góly. Zajímavé oživení do hry přinesli mladí Ukrajinci Markovičové, ani oni však k většímu vzepětí nepřispěli.

Rakovník tak bude muset během zimy posilovat. „Věřím, že s nulou v kolonce bodů se něco udělat dá. Vedle trenéra se do března musíme pokusit doplnit i kádr. Uvidíme, kolik hráčů se povede přivést. Můžou stačit dva, ale taky pět může být málo,“ zakončuje předseda klubu.


Načítám tabulku ...