Tochovice dostaly nabídku v pondělí. „Zájem bychom měli, ale trochu to komplikuje fakt, že jde o skupinu C, což by s sebou přineslo velmi náročné cestování. Nevím, jestli hráči budou chtít jezdit takové dálky. Musíme to se všemi ještě probrat na schůzce. Ta rozhodne, uvidíme,“ sdělil začátkem týdne Deníku Černý s tím, že zatím je všechno moc čerstvé.

Schůzka se konala v úterý. A její resumé? Kabina řekla jednohlasně ano! „Všichni se v této otázce vyjádřili kladně. Hlavně z mladších hráčů je cítit, že mají velkou chuť zkusit si vyšší soutěž. Starší hráči z našeho kádru pak ve své kariéře hráli ještě vyšší soutěže, takže ani oni nemají s účastí v divizi žádný problém,“ prozradil předseda.

A to navzdory faktu, že s největší pravděpodobností budou Tochovice opravdu zařazeny na místo Nymburka do skupiny C. I když… Malá naděje na zařazení do jiné – logisticky výhodnější - skupiny přeci jen existuje. „Definitivně rozhodne STK,“ uvedl na dotaz Deníku vedoucí sekretář Řídící komise pro Čechy Jan Hořejší.

„Doufáme, že vyhraje zdravý rozum a dojde k přelosování,“ vyjádřil své přání Černý. „Skupina B by byla asi nejatraktivnější. Nejideálnější by ale bezpochyby byla skupina A, která je namířena na Plzeňsko a Jižní Čechy. V mnoha případech by to pro nás dokonce znamenalo méně najetých kilometrů než v krajském přeboru,“ poznamenal tochovický předseda.

Vedení nečekaného divizního nováčka teď musí ještě narychlo podniknout dva nezbytné kroky. Úkolem číslo jedna je posílit kádr. „Určitě ho musíme doplnit. Chceme tři hráče do pole a jednoho brankáře, protože v této soutěži už jsou dva nutností,“ poodkryl Ladislav Černý s tím, že aktuálně probíhají jednání.

Zároveň je potřeba poupravit harmonogram letní přípravy, protože sezona pro Tochovice začne o čtrnáct dní dříve. „V tom nevidím problém. S letní přípravou jsme začali hned po rozvolnění. Nejprve jsme hráli fotbálek, teď už ale trénujeme na sto procent. A to pravidelně třikrát v týdnu. S hráči jsme domluveni, že ještě dostanou dva týdny, aby mohli odjet někam na dovolenou. Pak se vrátíme do tréninku a budeme ladit formu na začátek sezony,“ pověděl Černý.

Klub z vesničky na Příbramsku se představí ve čtvrté nejvyšší české fotbalové soutěži vůbec poprvé v historii, což vyvolalo velké haló v celé obci. „Ohlasy jsou obrovsky pozitivní. Cítíme podporu z celé obce, všichni se moc těší. Jdeme do toho s nadšením. Věříme, že nebudeme páté kolo u vozu, přestože realita může být samozřejmě jiná. To všechno ukáže až samotná sezona,“ zakončil Ladislav Černý.