Netrvalo ani dvě minuty a slánský Ceccarelli otevřel skóre. Pro dlouhý nákop si vyběhl brankář Pettík, jenže obránce před ním odvracel míč hlavou velmi slabě, ten se dostal k Ceccarellimu, který pohotově zhodnotil situaci a povedeným obloučkem přes vyběhnuvšího brankáře poslal míč do prázdné brány.

Jenže další branky jeho tým po velkém tlaku nepřidal (šance měli spíš hosté) a vstup do druhého poločasu vyšel naopak hostům, kteří Čalounem vyrovnali. Trefil se střelou na bližší tyč.

Slánští se pak sice snažili, ale další gól už nedali a se svými fanoušky se tak toužebnou výhrou nerozloučili. Naopak po gólu dostali chuť do utkání hosté, teď tlačili víc oni. A opačně, šance měli domácí. Jenže pettík chybu z úvodu několikrát napravil a vyrazil parádně i ránu Dohnanského z trestného kopu.

V 90. min. měl výhru na noze Novotný, když tvrdě a pohotově pálil na Pettíka z deseti metrů, jenže opět se zaskvěl brankář soupeře a znovu perfektním zákrokem podržel svůj tým.

Paradoxem je, že Slánští porážejí soupeře z horních pater tabulky, ale ty zespodu proti nim většinou uspějí – koneckonců Nespeky je trápily už na podzim, tehdy je dokonce jasně porazily.

„Klukům nemohu upřít snahu, bojovnost a vůli vyhrát, ale v důležitých momentech nám chyběla větší fotbalovost, klid a kreativita. Výstavba hry byla dobrá, ale finální fáze špatní a z přemíry snahy se měnila až v křeč,“ hodnotil zápas domácí trenér Jiří Veselý.

Jeho tým čeká ve středu dohrávka v Mariánských Lázních proti Chebu a pak jede na umělou trávu Újezda Praha 4.

SK Slaný – Sokol Nespeky 1:1 (1:0). Branky: 2. Ceccarelli – 47. Čaloun. Rozhodčí: Suchánek. Diváků: 230.

Slaný: Sedlák – Vovk, Mihálik (75. Toure), Javorek, Dohnanský – Balšánek – Kocourek, Pospíšil (64. Herčík) – Ceccarelli, Novotný, Veselý.