V Nespekách se hrálo o šest bodů. Pouze výhra dávala jednomu ze soupeřů ještě naději na záchranu. Jakákoliv ztráta by je spíš odsoudila k sestupu, což si zejména domácí uvědomovali. „Těžký zápas, možná jeden z nejtěžších. Věděli jsme, o co hrajeme. Soupeř byl trošku pasivní, což nás překvapilo. Hra byla na nás, abychom ji tvořili. Měli jsme šance, ale vzhledem k důležitosti zápasu se kupilo spoustu nepřesností,“ mínil 25letý útočník Ondřej Hamada.

Nespeky v důležitém zápasy měly více ze hry, ale trestuhodně zahazovaly šance. Čalounův lob přes gólmana z bezprostřední vzdálenosti trestuhodně zamířil mimo, Turek z podobné pozice napálil brankáře hostů. Ujal se až Hamadův pokus ve 41. minutě a zdálo se, že domácí půjdou do šaten s důležitým vedením, avšak ještě do konce prvního poločasu přišla rána na psychiku, když Cheb z jediné příležitosti srovnal.

Poříčí nad Sázavou doma přetlačili poslední Dobříš 2:1.
Skvělý začátek Dobříše. Poříčí ale vyhrálo válku a zápas otočilo

„Jednou jsme zapomněli zavřít zadní tyč do prázdné brány. Opticky jsme vypadali lépe. Byly tam velké šance. Po inkasovaném gólu těsně před přestávkou bylo vidět, že nám vlezl do hlav a že se jede opět od začátku,“ přiznal Hamada. Nespeky byly viditelně otřesené a podle toho vypadal i druhý poločas.

„Najednou jsme měli svázané nohy. Věděli jsme, že nám remíza nestačí. Soupeř hrál na brejky a u nás se začaly objevovat nepřesnosti, chyběla sebedůvěra, ale nakonec se nám povedlo zápas urvat,“ konstatoval Hamada. Nespeky mohly slavit důležitou výhru, protože v poslední minutě utkání jim vystřelil tři body Hudec.

Vlašim vyhrála v Příbrami těsně 1:0.
Příbram spalovala šance. Vlašim povedeným brejkem bere body

„Zápas byl o šest bodů. Věděli jsme, že Cheb je za námi a remíza ze zápasu by byla málo. Na druhou stranu druhý poločas z naší strany byl herně špatný. Zaplať pánbůh za gól a za výhru. Ukázalo se, že máme silnou morálku. Fotbal se hraje devadesát minut a hráli jsme po celou dobu. Bojovnost a morálku si vzít do dalších zápasu a zlepšit přesnost,“ komentoval Hamada. Nespeky jsou stále na čtrnáctém místě, nicméně na rezervu Admiry a Český Brod ztrácí už pouze pět bodů.

Nespeky – Cheb 2:1 (1:1)

Branky: 41. Hamada, 90. Hudec – 44. Kravar. ŽK: 1:4. Rozhodčí: Hes – Adámek, Lafek. Diváci: 220.

Nespeky: Pettík – Snisčuk, Melichar, Toyin (46. Maršoun), Šmejkal, Turek, Pešta, Hudec, Čaloun (62. Randa), Hamada.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...