Nespeky jdou do jara s primárním cílem udržet se v divizi. Momentálně jsou předposlední a na třináctý Český Brod ztrácí sice propastných ale nikoliv nedostižitelných sedm bodů. „Rádi bychom navázali na konec podzimu. Zimní příprava tím byla pozitivně ovlivněna. Není tam beznaděj, ale vůle zabojovat o záchranu. Budeme se snažit dostat pod sebe tři mančafty. Nálada je odhodlaná jak od realizačního týmu, tak hráčů i ode mě. Uděláme pro záchranu maximum,“ hlásí předseda klubu Petr Králíček.

Divizní nováček udivil zkraje sezony fotbalové Česko, když se v poháru probojoval z předkola až do 2. kola. Tam už nestačil na favorizovanou Jihlavu. „Dostali jsme krásný domácí zápas, který nás na druhou stranu ale strašně bolel. Utkání nás stálo šest až osm bodů, které by teď měly cenu zlata. Vždy je něco za něco. Navěky už bude v análech, že jsme hráli druhé kolo. Zaplatili jsme nováčkovou, ale i pohárovou daň. Dosáhli jsme úspěchu v MOL Cupu, který kvituji, i když mě na něj všichni upozorňovali, že za postup zaplatíme,“ říká Králíček.

Kdyby Nespeky skutečně uhrály výše zmíněný počet bodů, bojovaly s Českým Brodem, rezervou Admiry i Štětím na hraně sestupu. Takhle budou muset na jaře konkurenty dohánět. „Musíme se vyvarovat jednoduchých chyb, které nás stály hodně gólů a v některých zápasech promarněné šance, jež nás trápily. K tomu jsme dostávali mnoho branek v závěrečných minutách viz. doma Chomutov, kde jsme dostali ze 3:1 na 3:3, což bych teď bral,“ má jasno předseda klubu.

Právě na půdě vedoucího Chomutova začnou Nespeky jarní část. „Tam půjde o to obstát a třeba nějakým způsobem bodovat. Máme těžký začátek. Poté máme jasnou povinnost doma porazit Ostrov,“ velí Králíček.

Právě domácí zápasy by diviznímu nováčkovi měli pomoci k záchraně. Před vlastními fanoušky přivítá na jaře všechny nejbližší tým před sebou, tedy béčko Admiry, Cheb, i Český Brod. “Domácí duely budou na miskách vah převažovat. Musíme jít od zápasu k zápasu a připravit se na jednotlivá utkání s pokorou a vůlí po vítězství,“ uzavírá první muž Nespek.


Načítám tabulku ...