Nespeky mají na jaře zatím parádní formu. K jejímu potvrzení ale potřebovali jediné, zvítězit venku. Dočkali se na jedenáctý pokus, když vyhráli na hřišti pražského Újezdu. „Věděli jsme, že nás bude čekat těžké utkání plné souboj, hrálo se na menším hřišti, umělé trávě,“ podotkl předseda Petr Králíček.

Domácí měli víc ze hry a od začátku Nespeky zatlačily. Hostům tak v každém poločase vyšla jedna akce, když se v obou případech se trefil Turek, a odváželi si tři body. „Tohle dělá velké hráče, že z první maximálně druhé šance dají gól. Při druhém gólu si v situaci také perfektně poradil. Zápas byl v jeho režii. Ještě byl na něj možná penaltový zákrok,“ mínil Králíček.

Nespeky tak poprvé v sezoně přivezli zvenku všechny tři body, i když za ně zaplatili daň v podobě vyloučení brankáře Pettíka, který v 72. minutě zahrál rukou mimo vápno a za svůj počin viděl červenou karu.

„Tři body z Újezdu jsou nádherné, i když jsme dohrávali o deseti. Nechápu, za co nám vyloučili brankáře. Za mě nesmyslné vyloučení. Kdyby byl přímý kop a žlutá karta, tak za mě v pořádku. Na druhou stranu se tým neskutečně semkl a dodal si sílu do dalších bojů,“ komentoval Králíček.

Nespeky jsou tak definitivně zpět a ke zbytku sezony mají nadějné vyhlídky. S 19 body na kontě ztrácí jen dva a třináctou rezervu Admiry, kterou by rády přeskočily v dalším důležitém domácím utkání s Českým Brodem.

„V nějakém užším kontaktu už asi jsme. Naděje už byla před sezonou. Věřili jsme tomu, že se pokusíme docvaknout na týmy před námi. Ve hře je stále 27 bodů, takže zbytek sezony bude ještě hodně těžký,“ uzavřel Králíček.

Újezd Praha – Nespeky 1:2 (0:1)

Branky: 73. Pěnkava – 28. a 65. Turek. ŽK: 2:3. ČK: 0:1. Rozhodčí: Depeš – Jansa, Beneš. Diváci: 105.

Nespeky: Pettík – Melichar, Toyin, Klauz (75. Čaloun), Šmejkal, Turek, Pešta, Hudec, Randa (80. Frýdl), Maršoun (88. Sniščuk), Hamada.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...