Na podobnou kanonádu čekali přes rok. Naposledy Benešovští nadělovali béčku Příbrami loni na jaře ještě v České fotbalové lize. Celou minulou sezonu se spíš střelecky trápili, na prahu té nové ale spustili velkou kanonádu, když Xaverovu nastříleli sedm branek na jeho hřišti v Horních Počernicích.

„Je to tak. Musím ale podotknout, že dalších sedm či osm jsme jich klidně mohli dát, měli jsme obrovské, vyložené šance. Se sedmi vstřelenými góly musíme být spokojení,“ uvedl trenér Vasil Boev. Jeho svěřenci se měli původně postavit proti druholigové Vlašimi, avšak po dohodě obou klubů bylo utkání zrušeno a Benešov si našel náhradu v podobě Xaverova, kde je bulharský kouč registrovaný a došlo tak na rychlou domluvu právě s tímto týmem na startu letní přípravy.

Rozdíl dvou soutěží mezi oběma celky byl znatelný a s přibývajícími minutami byla herní propast mezi oběma celky čím dál tím větší. I proto větší počet benešovských branek padl až po změně stran. Nakonec se zastavil na čísle sedm. „Vzhledem k tomu, že jsme na začátku přípravy, tak výsledek je příjemný, ale neřeším ho. Pro mě je důležitější, jak se jeví hráči, jak k zápasu přistupují, jestli plní to, co chceme. S tímhle můžu být spokojený,“ těšilo Boeva.

V dresu Benešova se navíc objevily i tři čerstvé posily, které účastník divize v týdnu představil tedy Čmovs, Pilík a Nešpor. I s nimi na hřišti bylo znát, že si hosté víc věřili na míči a kombinace byla rovněž kvalitnější. Výkon tří nových akvizic komentoval i bulharský kouč. „Zatím je to předčasné. Nyní je vidět ta zkušenost, kterou jsme na jaře potřebovali a postrádali ji. Doufám, že jí budou potvrzovat následně během celé sezony,“ řekl. Další test čeká na jeho svěřence už ve středu, kdy se v Neveklově postaví proti Sedlčanům hrající středočeský krajský přebor.

Xaverov – Benešov 1:7 (0:2)

Branky Benešova: K. Kulhavý 2, Vrňák, A. Kulhavý, Vrkoč, Čížek, Vosáhlo.