Kapitán Benešova Zdeněk Vrňák měl poslední dny jako na horské dráze. V týdnu se mu narodil druhý potomek. Od klubu před zápasem dostal dárkový koš a v utkání ho čekal tvrdý návrat do reality, když v 37. minutě za stavu 1:1 ztratil na polovině hřiště míč a celou situaci musel zachraňovat faulem za cenu červené karty. V tu chvíli bylo s domácími zle.

Všechno rozhodla hloupá červená karta, za mě až debilní. Zbytek zápasu tím byl ovlivněn. Ztratili jsme kapitána a stopera, kterého jen tak nemůžeme nahradit. Máme dva mimo hru od začátku jarní sezony. Ve chvíli, kdy jsme šli do deseti proti kvalitnímu týmu, tak utkání bylo hodně těžké,“ komentoval trenér Petr Mikolanda.

Benešov inkasoval už ve třetí minutě, ale dokázal se z toho ještě vzpamatovat, když po čtvrt hodině hry srovnal Nešpor. „I přesto, že jsme prohrávali 0:1, tak hra byla skvělá a vyrovnali jsme. Musím říct, že jsem si stoprocentně jistý, že kdybychom hráli v jedenácti, tak takový výsledek nebude a hrál by se fantastický fotbal,“ mínil kouč domácího celku.

Po přestávce si hosté už ale zápas pohlídali. V rozmezí třinácti dali čtyři branky a o vítězi bylo rozhodnuto. „Ve druhém poločase jsme hrozně rychle dostali gól na 1:2 po standardní situaci, naivně nabraný hráč (1:3), hezká akce Munzara (1:4) a hloupé chyby pod tlakem (1:5),“ shrnul Mikolanda stručně všechny branku Velkých Hamrů po přestávce.

Vítězná série Benešova tak skončila v duelu se druhým celkem tabulky. „Po čtyřech výhrách jsme si sedli na zadek. Udělali jsme ale hloupé chyby, kdy jsme čtyři z pěti branek jsme si zavinili sami, což takovýhle tým potrestá. Hráči toho měli plné zuby. Velké Hamry mají svou kvalitu a šedesát minut v deseti bylo hodně náročných,“ uzavřel Mikolanda.

Benešov – Velké Hamry 1:5 (1:1)

Branky: 16. Nešpor – 3. Žitka, 59. Roll, 64. Svrček, 67. Munzar, 72. Krejčík. ŽK: 2:1. ČK: 1:0. Rozhodčí: Klír – Kvaček, Schmeiser. Diváci: 66.

Benešov: Schummer – Vosáhlo, Pilík, Dušek, Kulhavý (69. Bílek), Nešpor (69. Čížek), Hampl (38. Sadyk), Vrňák, Sklenička (57. Roháč), Čmovš, Kubiš (69. Le Tuan).


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...