„Paradoxně jsme začali třemi rohy, ale pak se to otočilo a dostali jsme gól,“ smutně konstatoval kouč hostů Milan Knížek poté, co M. Dolejší otevřel po rohu skóre. Stejný hráč ukazoval, jak těžko je hlídatelný při standardkách i po čtvrthodině, kdy zvýšil.

Nespeky dostala do hry nádherná rána Jakuba Bredlera, ale naděje na zvrat trvala příliš krátce, než Podaný chytře a technicky parádně potrestal zaváhání brankáře Vašáka. Když v závěru poločasu předvedli domácí nejhezčí akci utkání a Podaný nabil na hlavu skórujícímu Pařízkovi, bylo v podstatě hotovo.

Fotbal v Benešově oslaví ve velkolepém stylu 110 let od svého založení!
Benešovský fotbal slaví 110 let! Užijte si sobotu plnou zábavy

Před zraky někdejšího skvělého internacionála Pavla Drska, jenž se přišel podívat na svoje bývalé svěřence a spoluhráče Jablonského, Podaného či Pařízka, bavili domácí fotbalem také po přestávce. Ani nemuseli herně kralovat, ale byli zase úžasně produktivní. Nejdřív završil po standardce hattrick Martin Dolejš a pak přišel na hřiště střídající hrající trenér Miroslav Novák, doběhl do vápna a trefil dokonale roh Jablonského. Nejlepší střelec minulého ročníku krajského přeboru zase předvedl, jak dokonalým je kanonýrem. „Chtěl jsme jít na hřiště později, ale byl roh a cítil jsem šanci. Baggio (Jablonský) věděl, že mi to musí dát, aby příště hrál,“ usmál se Novák, po němž se ještě dostal do šance pracant Prosek a pohodlně uzavřel skóre.

„Hřebeč posílila, má vysoké a zkušené hráče a je hrozně silná při standardních situacích. Když k tomu připočtu naivitu naší obrany, je z toho takový výsledek,“ litoval Milan Knížek, podle něhož jeho tým platil nováčkovskou daň a rychle si musí zvyknout na jiné tempo hry. „Budeme bojovat zápas od zápasu, čeká nás ještě devětadvacet kole a náš mladý tým se chce zlepšovat. I dnes jsme měli svoje šance, jen jsme je řešili hůř než protivník,“ doplnil kouč, jenž nevyloučil mírné posílení kádru, ale hlavně chce podržet kluky, kteří v něm jsou aktuálně a bojují z Nespeky.

Petr Breda (vpravo) v duelu s Varnsdorfem s kapitánskou páskou na ruce
Koleno drží, hlásí Breda a co páska? Je až druhý. Kabinu vede více hráčů

Domácí Miroslav Novák vtipkoval, že v závěru už Hřebeč pomýšlel na další gól a tím i posun do čela tabulky před Kladno. „Celkově je to skvělý vstup. Cítil jsem se na 3:0, ale tohle je paráda. Hodně nám to ulehčil soupeř, ten mě zklamal,“ mínil trenér, podle něhož nerozhodla jen zkušenost a výška hřebečských borců. „Spíš touha dát gól, v tom jsme dominovali,“ dodal Miroslav Novák a s celým týmem vyrazil na velké zápisné do Prahy. „Jsme zkušení, zvládneme to,“ usmál se.

Hřebeč – Nespeky 7:1 (4:1). Branky: 4., 14. a 65. M. Dolejš, 23. Podaný, 44. Pařízek, 81. M. Novák, 83. Prosek – 18. Bredler. Rozhodčí: Fencl. Diváků: 150.

Hřebeč: Kabele - T. Novák, M. Dolejš, Melichar (46. J. Dolejš), Grobár (60. Procházka) – Lukeš, Mentberger (60. Jablonský), Prosek, Podaný - Lukič (79. M. Novák), Pařízek.

Nespeky: Vašák – Shnishuk, Melichar, Hronek, Čaloun (46. Maršoun), Bredler, Turek (72. Vojkůvka), Skalický (65. Rosenvald), Pešta, Hudec, Petlička (65. Klauz).