Trenér Petr Mikolanda musel v týdnu řešit hodně zapeklitý problém. Hned dvanáct hráčů ze sestavy musel kvůli zranění nebo nemoci vyškrtnout. „Většina z nich je opravdu nemocných, berou antibiotika. Žádali jsme o přeložení. Benátky nám ale nevyhověly, takže jsme museli utkání odehrát. Měli jsme myšlenku, že bychom přibrali hráče z dorostu, ale nechtěli jsme ho oslabovat,“ řekl benešovský kouč.

Domácí tak vstoupili proti lídrovi soutěže s řadou mladíků v základní sestavě. Aktuální forma a zkušenost ale hovořila ve prospěch hostů. „Měli jsme nejtěžšího možného soupeře a podle toho se utkání odvíjelo. Benátky byly první poločas efektivnější, lepší, nedokázali jsme je dostupovat a zaslouženě jsme prohrávali 0:2. Byli jsme bojácní,“ mínil Mikolanda. Celku od řeky Jizery vystřelil dvougólový náskok Fabián.

Trenér Vlašimi Martin Hýský
Osobnost Deníku Hyský je díky komentování známější, trenéřina ale u něj vede

I přes vedení hostů se ale Benešov zvedl a po přestávce utkání zdramatizoval. Benátky poprvé v sezoně inkasovaly, když se trefil Sadyk. Domácí sahali po vyrovnání, avšak opět ztroskotali v koncovce. Osamoceného Kulhavého vychytal Dědek. Když už byl brankář hostů překonán, tak ho na zachránil v prázdné bráně vracející se Glöckner.

„Druhý poločas byli naši hráči natolik dominantní, že vstřelili Benátkám nejen první gól v sezoně. Hosté ale měli to štěstí, že jsme neproměňovali šance, protože tři tutovky, které jsme měli, neskončily gólem,“ mrzelo Mikolandu. Vzhledem a aktuální situaci v týmu ale benešovský kouč hodnotil výkon jeho svěřenců pozitivně. „V těch hráčích, kolik máme zraněných a nemocných, což je neuvěřitelné množství, tak hráči odehráli skvělý druhý poločas, za který zaslouží obrovskou pochvalu. Jednoznačně jsme byli lepší,“ dodal.

Útočník Barnabáš Lacík je novou posilou Vlašimi
Přestup na poslední chvíli. Lacík: Neváhal jsem. Sám míří ještě výš

Ani 39letý kouč ale zatím nedokázal vyléčit Benešov z dlouhodobé nemoci, kterou je zakončení a proměňování šancí. Proto si loňský účastník ČFL připsal už třetí domácí porážku z celkových pěti. „Nás brzdí jedno jediné, že místo střelby přihráváme, a když máme vyložené šance, tak je neproměňujeme. Bohužel nedáváme branky, což je osudové a fotbal se na ně hraje,“ konstatoval Mikolanda.

Benešov – Benátky nad Jizerou 1:2 (0:2)

Branky: 51. Sadyk – 7. a 29. Fabián. ŽK: 3:1. Rozhodčí: Gerhardt – Štefan, O. Ježek. Diváci: 100

Benešov: Schummer – Sadyk, Čmovš, Vrňák, Roháč – Dušek, Pilík, Nátr, Kulhavý, Walter – Žiga (46. Bílek).

Benátky nad Jizerou: Dědek – Kopa, Glöckner, Hell, Komma – Zabilanský (72. Poběrežský), Šimeček, Duch (65. Komárek), Vobořil, Bodlák (89. Mlynka) – Fabián (72. Macek).


Načítám výsledky …

Načítám tabulku …