Trenér Petr Mikolanda musel v týdnu řešit hodně zapeklitý problém. Hned dvanáct hráčů ze sestavy musel kvůli zranění nebo nemoci vyškrtnout. „Většina z nich je opravdu nemocných, berou antibiotika. Žádali jsme o přeložení. Benátky nám ale nevyhověly, takže jsme museli utkání odehrát. Měli jsme myšlenku, že bychom přibrali hráče z dorostu, ale nechtěli jsme ho oslabovat,“ řekl benešovský kouč.

Domácí tak vstoupili proti lídrovi soutěže s řadou mladíků v základní sestavě. Aktuální forma a zkušenost ale hovořila ve prospěch hostů. „Měli jsme nejtěžšího možného soupeře a podle toho se utkání odvíjelo. Benátky byly první poločas efektivnější, lepší, nedokázali jsme je dostupovat a zaslouženě jsme prohrávali 0:2. Byli jsme bojácní,“ mínil Mikolanda. Celku od řeky Jizery vystřelil dvougólový náskok Fabián.

I přes vedení hostů se ale Benešov zvedl a po přestávce utkání zdramatizoval. Benátky poprvé v sezoně inkasovaly, když se trefil Sadyk. Domácí sahali po vyrovnání, avšak opět ztroskotali v koncovce. Osamoceného Kulhavého vychytal Dědek. Když už byl brankář hostů překonán, tak ho na zachránil v prázdné bráně vracející se Glöckner.

„Druhý poločas byli naši hráči natolik dominantní, že vstřelili Benátkám nejen první gól v sezoně. Hosté ale měli to štěstí, že jsme neproměňovali šance, protože tři tutovky, které jsme měli, neskončily gólem,“ mrzelo Mikolandu. Vzhledem a aktuální situaci v týmu ale benešovský kouč hodnotil výkon jeho svěřenců pozitivně. „V těch hráčích, kolik máme zraněných a nemocných, což je neuvěřitelné množství, tak hráči odehráli skvělý druhý poločas, za který zaslouží obrovskou pochvalu. Jednoznačně jsme byli lepší,“ dodal.

Ani 39letý kouč ale zatím nedokázal vyléčit Benešov z dlouhodobé nemoci, kterou je zakončení a proměňování šancí. Proto si loňský účastník ČFL připsal už třetí domácí porážku z celkových pěti. „Nás brzdí jedno jediné, že místo střelby přihráváme, a když máme vyložené šance, tak je neproměňujeme. Bohužel nedáváme branky, což je osudové a fotbal se na ně hraje,“ konstatoval Mikolanda.

Benešov – Benátky nad Jizerou 1:2 (0:2)

Branky: 51. Sadyk – 7. a 29. Fabián. ŽK: 3:1. Rozhodčí: Gerhardt – Štefan, O. Ježek. Diváci: 100

Benešov: Schummer – Sadyk, Čmovš, Vrňák, Roháč – Dušek, Pilík, Nátr, Kulhavý, Walter – Žiga (46. Bílek).

Benátky nad Jizerou: Dědek – Kopa, Glöckner, Hell, Komma – Zabilanský (72. Poběrežský), Šimeček, Duch (65. Komárek), Vobořil, Bodlák (89. Mlynka) – Fabián (72. Macek).


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...