Svěřenci Petra Mikolandy se na východě Čech museli vypořádat s několika absencemi. Několik škrtů v nominaci nastalo už před utkáním, když někteří museli nuceně zůstat doma. Další přišel na řadu už po pár minutách zápasů, kdy kvůli zranění odstoupil ze zápasu Le Tuan. O chvíli později už domácí slavili, když se trefil Kopřiva.

„Utkání bylo hodně ovlivněno několika faktory. Prvním bylo nemálo zraněných našich hráčů, kteří ani neodjeli k utkání. Druhým bylo nucené střídání hned v začátku utkání, opět kvůli zranění. Třetím byla branka ze střední vzdálenosti, která byla opět zbytečná. Do konce prvního poločasu jsme se moc neprosazovali a když, tak jsme "trefovali" brankáře domácích,“ zhodnotil úvodní dějství trenér Benešova Petr Mikolanda.

Po změně stran už byl obraz hry ze strany Benešova lepší, avšak góly nepřicházely, za což přišel trest. Dvě trefy Východočechů znamenaly nakonec výhru domácích 3:0 a tři body tak zůstaly ve Vysokém Mýtě. Kouč hostů našel alespoň pozitivum v tom, že se v dobrém světle ukázali mladí dorostenci.

„Druhý poločas byl od začátku v naši režii, ale bohužel velké šance jsme neproměnili a nedali tak na 1:1, což se nám vymstilo a dvě branky, které jsme obdrželi, byly vyústěním našich podklouznutí a nezodpovědnosti při rohovém kopu. Domácí byli lepším a efektivnějším týmem. Mám radost, že jsme již dali prostor i našim dorostencům, kteří odehráli velice dobré utkání a zaslouženě dostali šanci v mužském fotbale u nás v Benešově,“ uzavřel Mikolanda.

„Vítězství nad velice kvalitním protivníkem budiž odměnou celému týmu za tvrdou práci posledních týdnů, kdy se nám výsledkově ne tolik dařilo. Spokojenost panuje i se stylem hry, kterým jsme k výhře došli,“ vyjádřil se spokojený domácí trenér Filip Klapka.

Vysoké Mýto – Benešov 3:0 (1:0)

Branky: 11. Kopřiva, 71. Hodač, 86. Dvořák. ŽK: 4:2. Rozhodčí: Klečka. Diváci: 100.

Vysoké Mýto: Strnad – Valášek, Dvořák, Hlavsa, Švejda – Kopřiva, Tomášek (81. Šťastný), Habrman (63. Hodač), Lněnička – Štěpánek (63. Šplíchal), P. Dvořák (81. Schmoranz).

Benešov: Schummer – Vosáhlo, Roháč (57. Sadyk), Pilík, Kulhavý, Tomek, Hampl, Le Tuan (8. Kučera), Kubiš (77. Svoboda), Čížek (57. Bílek), Čmovš.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...