V tréninkovém procesu jsou přibližně tři týdny. První herní test ale čekal hráče Benešova až nyní. V zahajovacím utkání zimní přípravy si domů pozvali Povltavskou fotbalovou akademii. Trenér Petr Mikolanda vyzkoušel na úvod dvě odlišné jedenáctky, hlavně chtěl vidět v akci nové tváře v týmu, které v průběhu posledních dní klub představil – Hampla, Skleničku, Vitáska a Le Tuana Angha. Všichni podle kouče ukázali příslib do budoucna.

Úvodních dvacet minut patřilo Benešovu, nicméně poté se začaly objevovat ztráty, čehož Povltavská využívala k rychlým brejkům. Skóre však zůstalo bez branek a za tohoto stavu se šlo i do branek.

Divizní Benešov odstartoval zimní přípravu
Soustředění i nabitý únor. Benešov odstartoval přípravu i s duem z Brodu

Podobně vypadala hra i po změně stran. Benešov si vytvářel šance, otevřít skóre mohli paradoxně hosté, když domácí gólman pokazil rozehrávku, vlastní chybu ale včas napravil. Jediný gól duelu padla až v závěru duelu, když Sadyk zužitkoval domácí převahu a po kombinaci ve středu hřiště poslal míč nekompromisně do brány.

„Naší hráči měli v ofenzivě lepší pokrytí míče a byli jsme lepším týmem, což se v závěru potvrdilo brankou Sadyka, který zakončil krásnou akci po pravé straně. Hráči jsou už rádi, že končí leden, pro ně nejnáročnější měsíc zimní přípravy,“ uvedl trenér Benešova Petr Mikolanda.

Benešov – Povltavská 1:0 (0:0)

Branky: 88. Sadyk.