Vše podstatné se ale odehrálo až po změně stran. Úvodní část moc nenadchla, ač každý tým měl pasáž, kdy měl navrch před soupeřem, nicméně se hrálo bez šancí. „První poločas byli dvacet minut lepší domácí, pak zase my, ale bez nějakých velkých příležitostí,“ komentoval trenér Benešova Petr Mikolanda.

Jeho svěřenci se do vyložených šancí dostali až ve druhém poločase. Měli dvě obrovské příležitosti, kdy mohli zakončovat do prázdné brány, ale stejně trestuhodně minuli. „Věděl jsem, že utkání bude o tom, jestli se nám podaří branku vstřelit, což se nakonec povedlo,“ řekl s úlevou Mikolanda. Uklidnění přišlo po hodině hry kdy se v rychlém sledu trefili Kulhavý a Sklenička, který přitom na hřišti jen pár minut.

Nespeky porazily doma v důležitém zápase Cheb
Nespeky na poslední chvíli urvaly zápas o šest bodů. Doma porazily Cheb

„Střídající hráč stejně jako minule vstřelil gól. Za stavu 2:0 je vše příjemnější a víme všichni, že v Kosmonosích se jen tak body nezískávají,“ uvedl benešovský kouč. Domácí ještě v závěru zatlačili a pokusili se něco udělat z výsledkem. Drama přišlo v závěru, kdy v 90. minutě snížili z penalty, to však bylo z jejich strany vše.

„Nejenom, že jsme hráli dobře, ale vítězství jme si zasloužili. Až na posledních deset minut, kdy domácí zatlačili a neměli co ztratit,“ konstatoval Mikolanda. Benešov tak přeskočil v tabulce Kosmonosy a v příštím kole přivítá Hlinsko, které je na rozdíl od něj v herní krizi.

Kosmonosy – Benešov 1:2 (0:0)

Branky: 90. Pajer (p) – 62. Kulhavý, 66. Sklenička. ŽK: 2:3. Rozhodčí: Míč – Pašek, Louda. Diváci: 120.

Benešov: Schummer – Sadyk, Vosáhlo, Vrňák, Pilík, Kulhavý (74. Tomek), Dušek (74. Bílek), Nešpor (74. Kubiš), Hampl (90. Čížek), Le Tuahn (61. Sklenička), Čmovš.


Načítám výsledky ...