Oba týmy loni obsadily čelní příčky ČFL, ovšem s různým vznikem. Zatímco Jirny na podzim zářily a na jaře padaly, Benešov vše stíhal ze 16. místa po podzimu, aby skončil na jaře celkově pátý (herně ale nejlepší z celé soutěže na jaře). SK s obměněnou sestavou si zakládá na silné čtveřicí nejlepších – Tetour, Zákostelský, Engelmann a Čapek. Po jaru ztratil trenéra Romana Veselého a šest velmi dobrých hráčů základní sestavy. Přesto kolem základní čtyřky vyrostl velmi dobrý tým, kterému se daří a zrodila se i hvězdička typu střelce Hampla.

Benešov začal zápas náporem a po třech dobrých příležitostech Vosátky, Hampla a Švantnera se ujal ve 36. minutě cizelovaně kopnutý přímý kop Pavla Čapka, který skončil v sítí Kafkovy brány – 1:0 pro Benešov. Soupeř zareagoval dvěma šancemi, tu lepší měl R. Stöckner, ale Tetour byl na místě.

I druhý poločas byl celý v rukou domácích, kteří si vytvářeli herní převahu i měli dost šancí ke zvýšení. Zejména po akcích Engelmanna a Čapka měli útočníci několik dobrých možnosti. Druhý gól padl až závěru, kdy oba týmy již hodně prostřídali. Po závaru před jirenskou bránou se nakonec nejlépe orientoval všudypřítomný Turek, a od něj míč doskákal do brány – 2:0.

Vítězství klub nepřeceňuje, ale začátek sezony se mladému týmu s novým trenérem Josefem Laštovkou velmi podařil a SK Benešov je po 3. kole na slušivém 5. místě! "Prosíme Benešováky a příznivce z okolí, aby se na další zápasy dostavili v ještě větším počtu, než tuto středu!" zní z klubu.

Však také v neděli přijede Vyšehrad s koučem Veselým.

Benešov: Tetour – Vrňák, Pedro, Filip, Vosáhlo – O. Rataj, Engelmann (74. Brokeš), Čapek (90. Srb), L. Balata (72. Turek) – Hampl (88. V.Balata), Švantner.
Jirny: Kafka – Parys, Borek,Jeníček, Klein – M. Stöckner (62. R.Skuhravý), Zoubek (58. Dubský), Tokar (46. J.Kočí), Honcharenko (84. Kupriianov) – Holík, R. Stöckner.

MUDr. Vojtěch Engelmann