Od 21. dubna Vyšehrad nevyhrál soutěžní utkání, a přesto byl v pozici mírného favorita. Hráče má kvalitní, jen se mu úvod ČFL nevydařil a smolně podlehl také v poháru Hostouni. Teď ale Šemíky Roman Veselý proti mladému výběru domácích připravil výborně.
Všechno mohlo být možná jinak, to by ale v úvodu museli Benešováci proměnit jasnou šanci Filipem. Jeho ránu však bravurně vyrazil Havránek. Hned vzápětí zahrozil poprvé také Vyšehrad Neubergem, ale tomu ještě skluz nevyšel ideálně.

Pražané byli nebezpečnější i dál. D. Čapek ve 27. minutě trefil po Rotbauerově vyražení zblízka tyčku, míč se k němu ale po několika odrazech vrátil a bylo zle – 0:1. Hosté se dostali na vlnu, měli další možnosti a opařený Benešov se dostával do hry ztuha. Nakonec se mu to povedlo a třeba krásná rána Engelmanna byla šancí, jak se zápasem něco udělat.

Benešov nakonec popravil tragický vstup do druhého poločasu, kdy během 90 vteřin inkasoval dva slepené góly. Nejprve Rys vnikl do vápna a hlavou míč přiťukl D. Čapkovi - 0:2. A za chvíli autor gólu posunul míč nabíhajícímu M. Ratajovi a po něm Rys trefil přesně k tyči.

Bylo hotovo. Domácí se sice nevzdali, Vosáhlo nebezpečně loboval, ale gól, který by tým nakopl, přišel až v 79. minutě, kdy hrubého nedorozumění obrany a brankáře Vyšehradu využil důrazný O. Rataj a pohodlně korigoval. Domácí poté jednu zajímavou šanci vytvořili, ale k jejich nevoli je zastavil ofsajdový praporek asistenta.

Spokojený tak byl hlavně hostující kouč Roman Veselý. „Zápasu jsme dominovali a kromě inkasované branky můžeme být s naším herním projevem spokojeni,“ řekl na klubovém webu a přiznal, že Benešov měl první gólovou šanci. „Neproměnil a pak už jsme začali mít navrch. Ve druhém poločase jsme utkání jasně ovládli, brzy šli do vedení 3:0 a zhostili se se ctí role favorita. Přispěl k tomu i fakt, že jsme dokázali eliminovat dvojici středových hráčů soupeře Engelmann – Pavel Čapek,“ přiznal Veselý povedený taktický záměr.

SK Benešov – Slavoj Vyšehrad 1:3 (0:1)

Branky: 78. O. Rataj – 27. a 47. D. Čapek, 48. Rys. Rozhodčí: Štuk – Němec, Urban. ŽK: Vrňák, Vosáhlo, L. Balata, Švantner – Laňka, M. Rataj. Diváků: 150.
Benešov: Rotbauer – Vrňák (53. Turek), Pedro, Filip, Vosáhlo (74. O. Rataj) – Brokeš, Engelmann, P. Čapek (89. Srb), L. Balata (89. V. Balata) – Hampl, Švantner. Trenéři Josef Laštovka a Petr Slepička.
Vyšehrad: Havránek – Krejdl (46. Madej), Šimek, Neuberg, Laňka – Brejcha – Drobílek (73. Doležal), Rys, Kozel, M. Rataj (88. Hradecký) – D. Čapek (79. Kacafírek). Trenéři Roman Veselý a Miroslav Jíra.