Hosté přijeli do Benešova se zatím nejmladší sestavou, když nejstarším hráčem byl 26 let starý kapitán Vrňák. Benešov se snažil o svou obvyklou kombinační kopanou, domácí, kteří se loučili s ČFL, do níž se již nebudou přihlašovat, hráli svou typickou spíše bojovnější hru ze zabezpečené obrany.

Ve 2. minutě tečovaná střela Petrláka skončila rohem, ve 3. minutě se ukázal Srb, který měl v tomto zápase více prostoru, přihrál podél brankové čáry Švantnerovi, který zakončil vedle. Přímý kop Osvalda v 7. minutě vyboxoval Rotbauer. V 17. a 23. minutě se dostal do šancí opět Švantner, ale chybělo mu dobré zakončení. Ve 27. minutě kopal přímý kop Vosáhlo, přesně vyhodnotil postavení obránců a gólmana přilepeného u tyče a zatočil míč doprostřed branky – 1:0 pro Benešov.

Ve 34. minutě neměl při hlavičce domácí kanonýr Volf dost síly a Rotbauer si v klidu míč ukryl do náruče. Ve 41. minutě pěkně pronikl dopředu Filip, ale poslal si míč moc před sebe, nestačil si jej dobře srovnat a přestřelil.

Do druhé půle domácí přidali, ale první dvě příležitosti byly opět hostí. Ve 48. minutě si pro Švantnerův míč došel gólman domácích Bartoš a ve 49. Švantnera uvolnil pěkně Srb, ale střela šla vedle. V 56. minutě obrana Benešova vyrobila faul a sudí ukázal na značku pokutového kopu. Míč si postavil obvyklý exekutor brankář Bartoš a v pohodě poslal míč k tyči – 1:1. V. 63. minutě mohl skórovat bývalý hráč Benešova v dresu domácích Petlička, krásně si naběhl na přihrávku, ale Rotbauer skvěle vyrazil míč. Další Volfovou hlavičku v 64.minutě také Niko chytil. Domácí střídající Bernát poslal z levé strany několik nebezpečných centrů, ten nejlepší Volf opět hlavou poslal vedle. Atmosféru klidného střetnutí jen na chvíli vyrušil Švantner, který ostře fauloval Petličku a zaslouženě obdržel od sudího žlutou kartu. Pak střídající Sklenička dvakrát nadějně pronikl po křídle, ale své akce nezakončil dobře.

Dobrovice získala převahu, ale spíše platonickou. Naopak v posledních minutách střídající Procházka v dresu Benešova mohl dvakrát hodně pozlobit domácí, ale chybí mu ještě hráčská prozíravost.

Následovaly penalty, kde začínal Benešov, proměnili Švantner a Vrňák. Ve třetí sérii trefil Vosáhlo tyč a ve čtvrté Filip dal vedle, když domácí gólman Bartoš ještě přidal další gól z penalty, domácí vedli 3:2, Azilinon ještě vyrovnal, ale poslední byla střela Tvarohy a domácí vyhráli na penalty 3:2.

Nejlepší hráč zápasu brankář Ondřej Bartoš, který byl u všech rozhodujících chvil zápasu, řekl: „Benešov je známý dobrou kombinační hrou, v první půli hrál hezky a ovládl hřiště. Skóroval po naší chybě, Vosáhlo to velmi pěkně kopl. Vyrovnali jsme po penaltě. Letos jsem již dal tři branky, věřím si, a i dnes se mi podařilo dát gól. Druhý poločas lépe sedl nám, nenechali jsme již soupeře dobře kombinovat, ale ono dobře bránili, tak jsme již branku nedali. Šanci měl zejména Petlička. Penalty nakonec jsou vždy loterií, měli jsme štěstí.“ Druhým hráčem, který byl také u důležitých akci byl hostující obránce Jakub Vosáhlo, který dal pěkný gól z trestňáku: „Venku jsme zabojovali, hráli jsme hezký fotbal. Nepodařilo se nám koncem poločasu z náporu dát druhý gól. Pak se soupeř zlepšil a ve druhé části nás zaskočil. Při penaltách jsem bohužel trefil jen tyč. Škoda, chtěli jsme tu získat víc bodů.“

Dobrovice – Benešov 2:1 pk

Branky: 56.Bartoš – 27.Vosáhlo. Rozhodčí: Klupák. ŽK: 3:3. Diváci: 190.

Dobrovice: Bartoš – Kühnel, Soběslav (29. Routek), Tvaroha, Klain – Petlička (65. Fotr), Žaloudek, Petrlák (46. Bernát), Osvald – Sodoma (46. Miškovský), Volf (79. Žižka).

Benešov: Rotbauer – Filip, Pedro, Urban (82. Lupač), Vosáhlo – Hampl (88. Procházka), Brokeš (74. Azilinon), Srb (80. A. Lauricella), Vrňák, Zoubek (70. Sklenička) – Švantner.

VOJTĚCH ENGELMANN ST.