„Favorit? Možná s přihlédnutím na domácí prostředí ano. Ale jinak měl Benešov jen o tři body méně než my,“ zůstával před zápasem při zemi Tomáš Šilhavý.

Jeho celku se vstup do utkání vydařil, když už v 6. minutě Novák po kombinaci přenesl hru na Boučka a ten dobře našel Krause.

Pro Benešov to byla rána a nemohl se z gólu dlouho zmátořit, domácí si za krásného počasí fotbal užívali. „Hlavně nám ten první gól hodně pomohl a asi určil ráz celého zápasu,“ mínil Tomáš Šilhavý.

Pět minut před půlí zvýšili Cábelíci z penalty na 2:0, v gól jí přetavil opět Martin Kraus. Procházka si ve vápně dobře pokryl míč a soupeř do něj vrazil sice tělem, ale i podle Šilhavého za hranicí pravidel. „Byl to další důležitý moment,“ podotkl domácí kormidelník.

Ještě do půle mohl snížit Engelmann, ale místo míče nakopl krtka žijícího v domácím trávníku.

Domácí se mohli spolehnout na svého elitního kanonýra, Martin Kraus totiž po obrátce po uklounutí Vosáhla zkompletoval hattrick. „Krausič byl při chuti. V další podobné situaci přihrál na gól Břížďalovi,“ chválil Šilhavý útočníka.

„Do našeho třetího gólu byl i soupeř nebezpečný. Proto bychom se vůbec neměli bavit o tom, zda mohlo být skóre vyšší. Výsledku si vážíme a jsme s ním maximálně spokojeni,“ řekl Šilhavý.

Na druhé straně spokojenost panovat nemohla, Benešov po pěkném výkonu s Domažlicemi nezahrál dobře. „Celkově jsme hráli špatně. U míč jsme byli stále druzí. Špatně jsme zakládali útoky a obrana moc brzy couvala. Nic se nám nedařilo. Prostě bylo všechno dneska špatně,“ přiznal Vojtěch Engelmann, který v závěru z dálky napálil břevno.

Králův Dvůr - Benešov 4:0 (2:0)

Branky: 6., 40. a 70. Kraus (druhá z PK), 79. Břížďala. Rozhodčí: Urban, Benedikt, Štuk (bez žlutých karet!!). Diváků: 140.

Benešov: Tetour – Vosáhlo (72. V. Balata), Pedro,Zákostelský, Vrňák (60. Hampl) – Filip, Brokeš (80. O. Rataj), Srb (46.Turek), Čapek- Engelmann, Švantner.

Vojtěch ENGELMANN, Jan BEŽÓ