Domácí favorit měl v sestavě 35ti letého ex-ligistu Tomáše Radu. Prvních patnáct minut bylo nezáživných. Domáci zahájili zápas se sestavou jen s třemi obránci a přehuštěnou pětičlennou zálohou. Ta si však spíš překážela, a tak oba týmy předváděly nekonstruktivní fotbal.

Benešov poslal od začátku místo zraněného Turka na křídlo Engelmanna, ale ten zde byl odříznut. V první půli z domácích zahrozil jen Tichý a u hostí individuální akcí právě Engelmann. V závěru poločasu náhle udeřil Vltavín, když pomalý útok přešel před vápnem v pěknou kombinační akci, na jejímž konci byl u míče Abena a technicky překonal Tetoura - 1:0.

Do druhé půlky domácí překopali sestavu, Pozníček doplnil obranu na čtyřčlennou a bylo to ihned znát. Vltavín získal převahu a měl i trochu štěstí, když v 57. minutě proměnil druhou šanci. Přímý kop usměrnil nekrytý Tichý hlavou za záda bezmocného Tetoura.

Benešov se pokoušel odpovědět, ale Švantnerův průnik po levém křídle skončil vedle a několik Engelmannových akcí se též neujalo. Pak mohl skórovat opět Abena, obešel i Tetoura, ale gól nedal ani do prázdné brány.

Čtvrt hodiny před koncem zatáhl ve vápně za záchrannou brzdu Rataj, který srazil ve vápně pronikajícího soupeře. Penaltu však výborně zneškodnil Tetour. Deset minut před koncem se dostával do slibné šance Čapek, jenže Eichler ho trochu nesmyslně zezadu zkosil.

Rozhodčí vytáhl červenou kartu a Benešov zahájil krátkou přesilovku, kdy trenér Laštovka poslal na hrot Zákostelského a tým se dostal do tlaku. ten rozmělnila střídání, a když rozhodčí nenastavil ani minutu, zápas skončil zaslouženým vítězstvím Vltavínu 2:0.

Podle kapitána domácích Davida Pozníčka byl zápas pro jeho tým náročný. „V poslední době hrajeme dvakrát týdně, hodně nás vyčerpal středeční pohár. První poločas nám nevyšel a štěstím bylo, že jsme v něm dali gól a na začátku druhého poločasu hned druhý,“ oddechl si Pozníček a okomentoval i spolupráci s ex-ligovým Tomášem Radou. „Pro každého mladého hráče je to ideální, Tomáš má spoustu zkušeností, situace na hřišti vidí lépe než my a rady, které nám dává, se mohou při zápase hodit.“

Benešovský útočník Vojtěch Engelmann mladší litoval chyby v prvním poločase, která jeho tým stála důležitý gól. „Jinak to bylo bez šancí, ale my pak nechali dva hráče úplně samotné ve vápně a Abena to v klidu uklidil k tyči,“ štvalo ho.

Jeho tým navíc nevyužil několika brejků. „Druhá půle po tom, co soupeř změnil rozestavení, nebyla z naší strany dobrá. měli jsme málo prostoru k zakončení. Oni dali gól ze standardní situace a pak už jen hlídali vedení 2:0,“ dodal Engelmann.

Loko Vltavín - Benešov 2:0 (1:0)

Branky: 38. Abena, 57. Tichý. ČK: Eichler (Vl.). Diváků: 200.

Vltavín: Štorc – Lancz, T. Rada, Schindler (46. Eichler) – Maione, Šípek (90. Mysliveček), Abena, Tichý, Pozníček – Veselý (87. Novák), Vieira (82. Špaček).

Benešov: Tetour – Vrňák (73. O. Rataj), Pedro, Zákostelský, Vosáhlo – Brokeš (68. Filip), Čapek, Srb (88. Procházka), L. Balata (88. V. Balata) – Engelmann, Švantner.

Vojtěch Engelmann st.