Původně se mělo hrát v Benešově, druholigový celek si ale v týdnu vyžádal změnu a po dohodě obou klubů se nakonec bude hrát v areálu Na Lukách. Úvodní výkop je naplánován na 11. hodinu dopolední. „Na zápas se těším. Byl jsem tam pomalu dva a půl roku. Je to místní derby,“ podotýká trenér hostujícího celku Vasil Boev, který působil ve Vlašimi s krátkou přestávkou od října 2018 do konce června 2021.

Oba týmy stále čekají na první výhru v zimní přípravě. Zatímco Benešov v přípravě doposud prohrál a remizoval, tak Vlašim se rozešla smírně jak s Chrudimí, tak následně i rezervou ostravského Baníku. I tak u ní panuje s dosavadním průběhem spokojenost. „Daří se nám plnit plán a mám z našeho týmu zatím dobrý pocit,“ liboval si pro klubový web trenér Martin Hyský. Tomu se ze Slavie vrátil stoper Denis Halinský. Nové tváře v týdnu představil také i Benešov. Největší posilou se stal bez pochyb Jakub Mareš.

Duel Benešova s Vlašimí neokoření pouze návrat Vasila Boeva do známého prostředí, ale také, jak se postaví Michal Krunert proti “svým“. Ještě na podzim totiž oblékal žlutomodrý dres, nyní zkouší štěstí o patro výš. „Máme tu i další hráčem na zkoušku, ale zatím více neprozradím,“ zůstal před zápasem částečně tajemný vlašimský kouč. „Bereme zápas jako normální. Zvýšenou motivaci mít nebudeme. Jestli on, záleží na něm,“ dodává kouč Vasil Boev.