„Zatímco první zápas rozhodly naše individuální chyby, druhý lepší efektivita soupeře,“ vrátil se ke klíčovým věcem posledních střetnutí Letní ligy benešovský trenér Josef Laštovka, který zároveň upozornil na velkou kvalitu soupeřů. „Bohužel jsme oba zápasy prohráli, ale jak duel s Táborskem, které bude hrát od příští sezony druhou ligu, tak s Bohemkou, v jejíž sestavě nastoupilo hned několik hráčů z ligového áčka, znamenal pro naše hráče velkou školu,“ poznamenal.

Přestože Benešov skončil v účtování po kompletních deseti kolech soutěže na úplném chvostu tabulky, hodnotil Laštovka vystoupení svých svěřenců pozitivně. „Kluci se s tím poprali velmi dobře. Už jen proto, že během zápasů, které šly v rychlém sledu za sebou, se jich protočilo pouze patnáct. Zároveň se měli možnost poměřit s opravdovou špičkou ČFL a získat cenné zkušenosti,“ konstatoval Laštovka, jemuž přinesla Letní liga rovněž mnoho zajímavých poznatků.

„Zapojili jsme dorostence, udělali si obrázek o jejich kvalitách a možnosti případného zapojení do letní přípravy a zařazení do kádru pro podzimní část následující sezony. Kromě toho jsme si vyzkoušeli i různé herní varianty,“pochvaloval si.

Celkovým vítězem premiérového ročníku Letní ligy se nakonec stalo Táborsko, když v posledním zápase, který přímo rozhodoval o držiteli prvenství, porazilo rezervní tým Viktorie Plzeň 2:1 a s devatenácti body triumfovalo o jeden bod právě před Západočechy.

1. FC MAS Táborsko 10 23:15 19
2. FC Viktoria Plzeň B 10 25:17 18
3. Bohemians Praha 1905 B 10 19:19 18
4. SK Slavia Praha B 10 22:17 14
5. FC Písek 10 15:19 12
6. SK Benešov 10 9:26 9