Petr Lacina stál v čele klubu zhruba rok. Odvolán byl na základě návrhu jednoho z členů výboru Štěpána Reinbergera. „Podařilo se nám mnoho věcí, zejména po sportovní stránce, ale ani ta ekonomická se nedá přehlédnout,“ uvedl v následném prohlášení Petr Lacina, podle něhož se klub v loňské sezoně dokázal vypořádat s výpadkem citelné částky na straně příjmů po ztrátě hlavního sponzora. „Rozhodně to nebylo snadné období, ale myslím, že společně s kolegy si můžeme říci, že se zdařilo udržet klub na výborné sportovní i ekonomické úrovni,“ míní Lacina.

Na začátku roku ovšem klub s téměř třemi stovkami aktivních a v drtivé míře mládežnických členů v žádosti zastupitelstvu města o finanční podporu ve výši tři a půl milionu korun uváděl, že se nachází „za hranou existence“.

Před prázdninami mu byla přiklepnuta účelová dotace ve výši jeden milion korun od města. K využití je v letošním roce. Určena je výhradně pro pomoc mládeži, tedy ne pro potřeby A-týmu a ne pro hrazení mzdových nákladů fotbalových funkcionářů. Výkonný výbor byl ve stejné době doplněn o tři nové členy. Personální změny tím ale neskončily.

Minulý pátek, tedy druhý den po odvolání předsedy Laciny, odstoupil další z členů VV Karel Králíček. Na začátku týdne pak výbor odvolal trenéra Romana Veselého, pod jehož vedením A-tým vystoupal v jarní části až na pátou příčku konečného pořadí.

Úterní trénink vedl podle klubového facebooku jako nový hlavní trenér Veselého asistent Josef Laštovka. Na programu byly pohovory s hráči. Někteří měli podle zatím nepotvrzených informací v týmu rovněž skončit. Středeční přípravný zápas v Kolíně klub z „technických důvodů“ zrušil. Další měl v plánu v neděli proti Českému Brodu. Do startu soutěže budou v té době zbývat už jen dva týdny.