Největší problém podzimu by měl být v případě Benešova vyřešen. Alespoň na papíře a prozatím. Předposlední celek ČFL se hodně trápil se střílením gólů a v úvodní polovině soutěže se pro něj jednalo často o nadlidský úkol. Na jaře by ale mělo být vše naopak. O branky by se měl starat jednak Štěpán Kacafírek, ale také Jakub Mareš, jak Deníku prozradil trenér Vasil Boev.

Benešovu se totiž podařilo přivést 36letého útočníka, kterého si fanoušci pamatují v dresu Teplic, Mladé Boleslavi, pražské Dukly či Sparty, kde byl v jednu chvíli na hostování. Také byl úspěšným mládežnickým reprezentantem, když s národním týmem do 20 let slavil v roce 2007 historické stříbro na mistrovství světa.

Štěpán Kacafírek
Skok o pět soutěží! Kacafírek se rozloučil s Červenými Janovicemi, hrát bude ČFL

Aktuálně patnáctý tým ČFL získal i posilu do obrany. Povedlo se mu dotáhnout příchod 23letého beka Jakuba Havla, který už modrožlutý dres ve čtyřech duelech na podzim. „V zápasech, ve kterých u nás hrál, jsme získali čtyři body,“ konstatoval trenér Benešova.

Změny dovnitř si pochopitelně vyžádaly i ty opačným směrem. V týmu skončili například Tomáš Meszáros, mladší z bratrů Vosáhlů zamířil do Říčan. Z lavičky náhradníků zmizí také gólman ruského původu Ilja Bolšakov a v neposlední řadě také záložník Ondřej Brokeš.

Fotbalisté Benešova v zimní přípravě
Lepší kondice i odhodlání. Benešov se chce dostat ze sestupových pozic