Slavia na domácím trávníku před asi 50 diváky začala náporem. Již ve 3. minutě Srb zblízka vypálil jen těsně vedle. Krátce na to unikl Kneifel, ale jeho šanci ztlumil pohotově obránce Vrňák. Vědět dala o sobě i domácí hvězdička Zeronik, ale ani on po rohu nemířil přesně.

Po čtvrthodině hry se zásluhou Turka osmělil i Benešov, ale i tentokrát míč skončil mimo zařízení. Lépe si téměř vzápětí vedl slávista Vít, který do sítě dorazil Rotbauerem vyraženou střelu Kneifla a otevřel skóre.

Odpověď však přišla velmi brzy. Přesně za čtyři minuty. Filip byl faulován ve vápně a z nařízené penalty srovnal spolehlivý exekutor Vrňák. Všemu předcházela série tří rohových kopů a mimo jiné i Pedrova hlavička do tyče.

Další důležitý okamžik nastal ve 26. minutě, kdy autor vyrovnávací branky zavinil penaltu na druhé straně. Míč si postavil Křišťan, kterého ale vychytal Rotbauer. Jelikož si benešovský brankář poradil i s dalšími možnostmi Pražanů, šlo se do kabin za nerozhodného stavu.

Zápas FN:L Vlašim - Sokolov 1:1.
Janda byl opět při střelecké chuti. Vlašimi tentokrát zařídil bod

Do druhého poločasu obměnil domácí trenér Hyský všechny hráče v poli, naopak jeho protějšek Laštovka střídal až v průběhu hry, což se ukázalo jako lepší řešení. Tlak Slavie totiž opadl, naopak Benešov začal počítat šance.

Kalod ale zamířil vedle a po něm Ondřej Vosáhlo v nadějné pozici netrefil dobře míč. Ukázalo se, že teprve seřizoval mířidla, protože v 76. minutě už další příležitostí nepohrdl. Po nabídce od Brokeše napřáhl ze středu vápna a rozvlnil síť za domácím brankářem Sirotníkem.

Ve zbylých minutách se Slavia pokusila o závěrečný tlak, vytvořila před hostující brankou několik závarů, ale vyrovnání se nedočkala a Benešov tak mohl slavit.

SK Slavia Praha B – SK Benešov 1:2 (1:1)

Branky: 17. Vít – 21. Vrňák, 76. O. Vosáhlo. Rozhodčí: Severýn – Toman, Hlaváček.

Slavia Praha B : 1.poločas : Sirotník – Douděra, Štětka, Vlček, Kosek – Janoušek, Křišťan, Vít – Kneifel, Zeronik. 2.poločas: Sirotník – Hošek, Matys, Neruda, Bárta – Kopáček, Kubáň, Rigo – Hroník, Vlasák, Eichler.

Benešov: Rotbauer (46. Tetour) – Vrňák (46. Tomek), Ježdík, Pedro – Lupač (69. Dušek), Filip, Srb (59. O. Vosáhlo), Krunert (59. Brokeš), J. Vosáhlo – Kalod, Turek (69. Dufek).

Vojtěch Engelmann st.

Trenér Pavel Horváth
Konec bídy, Příbram slaví první jarní výhru! Horváthovci zmrazili Olomouc