Průběh zápasu není až tak důležitý, přesto se o něm zmíníme. Domácí v zalátané sestavě, když musel nastoupit na stoperu i 36-ti letý trenér domácích Laštovka. Již začátek ukázal, že jim to moc nepůjde, Ve 4.minutě Vrňák v pozici posledního uklouzl, vše zachránil jistý zákrok brankáře Tetoura. Ve 14. minutě již udeřilo, po faulu Filipa kopali hosté z východu Čech penaltu. Jeden z “hrdinů“ zápasu Falta proměnil na 0:1. Netušil ještě, že se konce zápasu na hřišti nedočká.

O tři minuty později mohl zvýšit Smejkal, ale Tetour kryl. Benešovští se probouzeli pomaleji, první šanci měl Švantner, ale své sólo zakončil střelou vedle. Ve 23.minutě zaúřadovala Jiskra, první střelu ve vápně Tetour vytěsnil na břevno, ale odražený míč pěkně hlavou umístil do sítě opět Falta – 0:2.

Domácí toužili snížit, střílený centr Engelmanna ale vytěsnil vleže Krátký. Ještě do půle zahrozil Čapek, jenže ani on Krátkého nepřekonal. Hosté měl v prvním poločase navrch, domácí jakoby se v nové sestavě teprve hledali.

Druhá část měla jiné grády. Benešov zapnul druhou kosmickou a hosté najednou nevěděli, kam si stoupnout. Turkova střela pronikla podél brankové čáry, kde ji bohužel minul volný Hampl. Další střela Turka skončila v náručí Krátkého. Pak se ukázala slabina gólmana Krátkého – zpracování centrů. Vrňák poslal centr na zadní tyč, Krátký čekají u opačné promáchl a bylo sníženo.

Pak už přišel půlhodinový koncert sudího Váni. Benešov zaútočil po straně a prudce kopnutý míč napravo od Krátkého branky už byl zdánlivě ztracen. Přiběhli tam však gólman Krátký a záložník Čapek. Krátký byl u míče o krátkou chvilku dříve a odkopával, Čapek do něj zajel. Sudí zapískal. Rozběsněný Krátký však srazil rukama vstávajícího Čapka na zem. Sudí odměnil Čapka přísnou žlutou kartou a vzápětí Krátkého žlutou kartou, místo naprosto jasné červené.

Stadion ztichl a mlčky zíral na podivnou etudu sudího Váni. Za chvíli se začalo hrát a neuplynuly ani dvě minuty, když střelec Falta běžným faulem zastavil soupeře z Benešova. Sudí Váňa ozářen svým úspěchem mu dal druhou žlutou a povytáhl tedy i červenou. Falta mlčky odešel do kabin a hrálo se dál.

Turek měl pak pěknou šanci a za chvíli šel do brány i tečovaný Laštovkův pokus, ale Krátký měl radost, že ho rozhodčí ponechal na hřišti, tak dvakrát skvěle zasáhl. Sudí Váňa možná poznal, že nebezpečí na vyrovnání jde od Turka, a ve chvíli, kdy šel do souboje s hostujícím hráčem (který hlasitě vykřikl), tak si vymyslel druhou žlutou pro Turka a na světě byla červená i pro domácí.

Benešovští přesto měli i nadále hru ve své moci a směřovali k vyrovnání. Nebyli však důslední. Nebo nemohli. Útočící hráče často soupeř zastavoval faulem, ale sudímu asi svítilo slunce do očí. V závěru se Srb dostal k míči asi metr od branky, ale „loptu“ jen polechtal a Krátký si mohl připsat další zákrok. Na druhé straně dobře uhasil požár Filip. Gólem neskončil ani pokus Švantnera, který vystihl, že si Krátký si neumí poradit s centry a míč skončil na břevně ústecké branky.

A tak zápas skončil vítězstvím Ústí nad Orlicí 1:2. Přes mnohé chvilky, kdy se ve druhé půli nehrálo, nenastavil pan Váňa ani sekundu. Funkcionáři obou celků rychle vyklidili pozice, aby nebylo slyšet jejich komentáře. Sudí Váňa triumfálně odkráčel do kabin. Divadlu chyběl jen potlesk tribun….

Benešov - Ústí nad Orlicí 1:2 (0:2). Branky: 54. Vrňák – 14. Falta (PK), 23. Falta. Rozhodčí: Váňa – Machýček, Vyhnanovský. ŽK: Tetour, Turek, Brokeš, Vrňák – Krátký, Smejkal. ČK: 75. Turek – 62. Falta. Diváci: 150. Poločas: 0:2.
Benešov: Tetour – Filip, Pedro, Laštovka (73. Rataj), Vrňák – Engelmann, Čapek, Brokeš (80. Srb) – Turek, Švantner, Hampl.

Vojtěch Engelmann