V Převýšově za větrného chladného počasí měl Benešov celý zápas stálou převahu a soupeři nepomohlo ani velké střídání o poločase. Již ve 4. minutě po Turkově akci pálil Švantner nad, v 7. minutě ojedinělou šanci domácích zlikvidoval Rotbauer pohotovým vyběhnutím. A pak už to přišlo. Benešovští rychle rozehráli aut na své půli, proběhli hřištěm mezi kuželi z domácích hráčů a po přiťuknutí Švantnera Čapek umisťuje podél gólmana přesně – 1:0 pro Benešov.

Ve 14. minutě Zákostelský přes hlavu pálil nad, v 18. minutě přímý kop Engelmanna chytl Radek u tyče. Ve 20. minutě vytěsnil dobře Rotbauer na roh lobovaný centr. A to bylo od domácích za půli vše. Pak následoval kolotoč před domácí brankou, mimo jiné Švantnerovu bombu vyřešil domácí gólman Radek. Ve 34. minutě po velkém závaru před brankou se odrazil míč do volného místa několik metrů před brankou, kde nebyl nikdo jiný než Turek a ten už věděl, co s míčem a Benešov již vedl 2:0. V závěru poslal Engelmann autovým vhazování do šance Hampla, ale jediný domácí hráč, který podal výborný výkon, gólman Radek, míč zachytil před čarou.

Ve druhé části domácí přeskupili hru a začali nakopávat balony. Na křídle se dvakrát uvolnil nový hráč Živný, ale Rotbauer ho s klidem vychytal. Pak již jen další šance Benešova, který jel jak dobře naladěný motor. V 57. minutě míč po ose Engelmann-Švantner-Čapek domácí s velkou námahou vytlačili míč na roh, v 59. minutě po rohu střílel Engelmann do brankáře Radka, který chytil i bombu zdálky Filipa o chvilku později. V 82. minutě domácí nestačili na Hampla a ve vápně jej srazili, následnou penaltu jistě proměnil Vrňák a dal na konečných 0:3.

Závěrem lze říci, že je škoda, že už podzim končí, neboť Benešov má nyní skvělou formu a tým mistrně poskládaný trenérem Laštovkou válcuje, koho potká. Výborně skloubené zkušenosti tria Čapek, Engelmann a Turek s dravým mládím v čele s Hamplem, jistota v obou brankářích Tetourovi a Rotbauerovi, to vše udělalo ze žluté ponorky smrtící koktejl pro většinu soupeřů.

Nezbývá než doufat, že se tým podaří do jara udržet, aby mohl navázat na skvělý závěr podzimu. Ještě musíme připomenout, že kromě fotbalu Benešova a několika obratných zákroků Radka oko diváka potěšil i velmi pěkný pohled na ladný běh pomezní rozhodčí Zuzany Špindlerové z Klatov, která mimochodem neudělala snad žádnou chybu, což v ČFL je věc takřka nevídaná.

Převýšov – Benešov 0:3
Branky: 12. Čapek, 34. Turek, 83. Vrňák. Převýšov: Radek – D. Hašek, Vyšehrad, Černý (69. Jarkovský), Špidlen – Veselka (46. Živný), Koubek (46. Kosař), Korba, Labík – Bastin, P. Novák (46. Sedláček). Benešov: Rotbauer – Filip, Pedro (46. O. Rataj), Zákostelský, Vrňák – Engelmann (85. Srb), Čapek, Brokeš – Hampl (89. Procházka), Turek, Švantner.

Vojtěch Engelmann st.