V chladném počasí se soupeři nejprve chvíli oťukávali. V 8. minutě se Chodové osmělili první. Po kombinaci ve vápně na poslední chvíli vykopl míč Vosáhlo. Ve 13. minutě pěkně pronikl Filip, uvolni Hampla, ten sám ve vápně míč odevzdal brankáři. V 16.minutě pěkně pronikl před kasu Slanina, ale už neměl síly na dobré zakončení. O minutu později střílel Engelmann přímý kop z velké dálky, domácí gólman Brych si nikým neatakován srazil míč na roh.

V 19. minutě to Švantner také zkusil zdálky, ale netrefil zařízení. V 21. minutě domácí pálili jak u Verdunu – nakonec zakončoval Hrubý, benešovská obrana odrazila do bezpečí. Ve 22. minutě Engelmann vzal míč obraně, ale vystřelil vedle. Střela Vaise v další minutě skončila v náručí Tetoura.

A pak to přišlo. Ve 29. minutě Slanina sebral míč otálejícímu soupeři, vyměnil si míč s M. Lauricellou a nádherně s přehledem zakončil a bylo 1:0 pro hosty. Vais se za chvilku pokusil vyrovnat, ale neměl přesnou mušku.

V 31. minutě získal míč Engelmann, ale se zakončením Slaninu nenapodobil. V 35. minutě prošel výborně Brabec, zasekl míč a podél padajícího Tetoura poslal míč jen těsně vedle. V závěru poločasu táhl míč Švantner přes půl hřiště míč sám, aby pak zle rozehrál. V závěru mohl vyrovnat Arzberger a po něm opět Vais, ale jeho tutovku odvrátil Filip se štěstím na roh. První poločas byl v moci Benešova, domácí kostrbatě rozehrávali, Benešov výborně napadal a měl hru ve své moci.

Druhý poločas pro ně ale začal nešťastně. Engelmann odvracel míč hlavou směrem k vlastní bráně, tam čekal domácí kanonýr Došlý a s pomocí odrazu od tyče vyrovnal na 1:1. Domažlice nasadily k náporu, najednou začaly dobře kombinovat a Benešovští se jenom dívali…

V 52.minutě Tetour ještě chytil hlavičku po přímém kopu, pak ránu Arzbergera srazila obrana na roh. Další roh v 54. minutě již domácí proměnili v branku. Matas vyskočil nejvýše a hlavou dal na 2:1 pro Jiskru. Následoval festival šancí domácích ,kdy třikrát ještě Tetour zabránil domácím k získání jasného náskoku. V 58. M. Lauricella v nádherné šanci zblízka trefil gólmana. V 63. minutě, to již za trvalého deště, se pohyboval na hranici vápna osamocený Černý a pohodlně našel místo v brance – 3:1.

Ještě v 65. minutě poslal Slaninův centr Turek nad. Šance se pak střídaly na obou stranách. V 76., minutě po akci náhradníků Vrňák – Turek, vzala obrana zakončujícímu Turkovi míč.

V 82. minutě Došlý propálil asi tři hráče, ale čtvrtý srazil míč na roh. Ještě mohl dvakrát skórovat Černý, ale Tetour byl proti. V 88. minutě ale obrana nechala úplně volného Vaise, který obloučkem překonal padajícího Tetoura a zakončil na konečných 4:1.

Domažlice tedy zastavily tradici posledních několika zápasů, kdy je Benešov opakovaně porazil. Díky vynikajícímu kolektivnímu výkonu ve druhém poločase a hrubým chybám obrany Benešova zvítězila Jiskra rozdílem třídy. Nezbývá, než se zamyslet a probudit chybující Žlutou ponorku. Série čtyř proher v řadě je již nepříjemně dlouhá.

Domažlice – Benešov 4:1 (0:1)

Branky: 46. Došlý, 54. Matas, 63. Černý, 88. Vais – 29. Slanina. Rozhodčí: Cihlář. Diváci: 250.

Domažlice: Brych – Kadar, Hrubý, Matas (89. Bauer), Mlynařík – Mužík (76. Teršl), Arzberger (72.Dvořák), Rychnovský – Došlý, Brabec (85. Vlček), Vais.

Benešov: Tetour – Filip, Pedro,Brokeš (80. Novák), Vosáhlo – Hampl (75. Vrňák), A.Lauricella (71. Srb), Engelmann, Slanina – M.Lauricella (64. Turek), Švantner.

VOJTECH ENGELMANN ST.