Stejně jako v minulém kole v Živanicích inkasoval Benešov krátce po začátku zápasu. Po standardní situaci otevřel skóre Duben a domácí tak dostali další těžkou ránu na psychiku. „Na něco se připravujeme. Říkáme si, jak budou hrát, jak my a v páté minutě dostaneme góly. Celé plány jsou v p**i,“ štvalo po zápase domácího kapitána Zdeňka Vrňáka.

Situace začíná být vážná a další porážka uzemnila Benešov ještě víc ve spodních patrech tabulky okolo sestupu. V minulých zápasech trenér Vasil Boev vždy smutně hlesl, že si jeho svěřenci vypracovali několik šancí, které na rozdíl od soupeře neproměnili. Tentokrát ale domácím chyběly i ony příležitosti.

Benešov dál čeká na první výhru v sezoně.
Souboj o chycení stébla vyhrály Živanice. Rozhodl gól na začátku

Hosté odehráli druhý poločas bez problémů. Navíc, když deset minut po přestávce zvýšil z bezprostřední blízkosti Matějka, tak se uklidnili a v klidu dovedli utkání do vítězného konce. Za domácí zahrozil až v závěru zápasu Šimeček. Jeho zakroucený přímý kop ale zamířil vedle zápské brány. „Fotbal se rozhoduje ve vápnech. Ony si ho dobře bránily. Věděli jsme, že takhle budou hrát. Měly dvě standardky, daly dva góly a byly hladovější jak v obraně, tak v útoku,“ uznal Vrňák.

Čekání Benešova na odraz v podobě lepšího výsledku tak trvá dál. Zatím je je s jedním bodem předposlední. Horší už je pouze nováček z Mostu. Už příští týden ale čeká svěřence Vasila Boeva důležité utkání s rezervou Jablonce, která je těsně před nimi.

Benešov – Zápy 0:2 (0:1)

Branky: 5. Duben, 55, Matějka. ŽK: 2:3. Rozhodčí: Tupý – Matyš, Tesař. Diváci: 123.

Benešov: Diviš – J. Bosáhlo, Filip, Šimeček, Kulhavý (35. Kulhavý), Sládek, Radimský (61. Stejskal), Vrňák (85. Meszáros), Nazarenko (46. Roháč), Kubiš, Krunert.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...