Pomohl jí k tomu nejen dobrý výkon v přechod do útoku a úspěšně zakončování šancí, ale také očekávaná pomoc rozhodčích. Benešov začal dobře a brzy vedl 1:0, pak přišly hrubky v obraně a domácí získali vedení.

V 5. minutě střelu Musiola kryl Rotbauer do náručí. V 6. minutě se zdálky Vosáhlo zatím zastřeloval – rána šla vedle. V 7. minutě hlavičkoval Almeida do břevna. Následující útok Benešova již skončil změnou skóre, Jakub Vosáhlo si naběhl na míč a nádhernou falšovanou střelou zleva zdálky vymetl pravou šibenici domácí branky.

Benešov získal na jistotě a tlačil se kupředu. V 11. minutě utekl po křídle Kalod, přesně zacentroval dva metry před branku, kde si naběhl Vrňák a jeho rychlou teč bohužel gólman Zadražil zblokoval. Svým způsobem to byl rozhodující moment zápasu. Ve 13. minutě rychlá akce domácích v provedení Janošíka a ve vápně volný devatenáctiletý talent Vozihnoj dává hlavou. Na 2:1 pal opět nekrytý Musiol – to běžela 19. minuta.

Sudí už načal svoji úspěšnou misi, otupil během poločasu útočnou sílu hostí dvěma přísnými žlutými kartami. Ve 23. minutě po rohu vystřelil Vrňák vedle. Ve 24. minutě se nádherně uvolnil Dufek, bohužel už neměl sílu na přesnější střelu, a tak gólman míč chytil. Vrňákovou další příležitost opět brankář vystihl. Ve 29. minutě bombu k tyči Alvese Rotbauer vytěsnil na roh. Ve 39. minutě vytasil hostující brankář úžasný zákrok, když pololežící se vymrštil a vyboxoval míč letící do branky. To byla stoprocentní šance. Ve 44. minutě mohli Táborští znovu skórovat, když další chyba v rozehrávce byla smrtící, Rotbauer opět zakázal další změnu skóre.

Druhý poločas zahájily oba týmy ve stejných sestavách. Benešov měl za cíl soupeře ještě pozlobit. Žel přišly další chyby. V 55. minutě srazil obránce Tábora stylem jiu-jitsu útočícího Kaloda, rychle rozehrál dopředu a tam přišel další zmatek v pokutovém území hostí – skóroval tvůrce domácí hry Kučera. Stav 3:1 již byl rozhodující. V 61. minutě aktivní Musiol hrozil další brankou, Rotbauer si však zachytal a míč vyboxoval. V 63. minutě prošel po křídle Engelmann, jeho střela neměla patřičnou razanci a gólman byl na místě. V 75. minutě se prosadil domácí pravý obránce Alves a nádherně z přímého kopu ze sedmnácti metrů prosadil míč do volného místa v hostující svatyni. Stav byl již 4:1. Oba týmy pochopily, že je již rozhodnuto a postupně dostřídali své hráče na lavičkách. V 79. minutě, jak jinak, než po špatné rozehrávce hostů, se uplatnil i střídající Vandas. Jeho oblouček vracející se Rotbauer do prázdné branky stačil jen ztečovat. Konečný stav byl tedy stanoven na 5:1 pro Táborsko. U domácích vynikli Kučera, Alves a Zadražil, hosté střídali dobré okamžiky s horšími.

Táborsko – Benešov 5:1

Branky: 31. Vozihnoj, 19. Musiol, 55. Kučera, 75. Alves, 79. Vandas – 8. J.Vosáhlo. Rozhodčí: Hájek. ŽK: 1:4. Diváci: 772.

Táborsko: Zadražil – Alves (78. Dybala), Navrátil, Penc, Havrda (80. Jáša) – Schramhauser (84. Icha), Kučera, Janošík – Vozihnoj (86. Větrovský), Tolno (68. Vandas), Musiol.

Benešov: Rotbauer – Filip, Ježdík, Pedro, J.Vosáhlo – Dufek (65. Krasnyanyk), Engelmann, Brokeš (80. O.Vosáhlo), Srb, Vrňák (72. Urban) – Kalod (80. Meszáros).