"Věříme v partnerství mezi kluby, které může být prostředkem pro řešení problému s ubývajícím počtem dětí, které se aktivně věnují fotbalu. Partnerství může napomáhat správnému rozvoji talentovaných hráčů tak, aby v souladu s možnostmi, například rodinným zázemím byli sportovně vychovávány na nejvyšší úrovni i v případě, že nepůsobí v klubu hrajícím na úrovni odpovídající aktuálně jejich možnostem," zní z klubu vysvětlení.

Proto se SK Benešov rozhodl jít cestou partnerských týmů, a to i na okresní úrovni.

Po již dříve navázané spolupráci s klubem TJ Úročnice Benešov, se kterým sdílí i sportovní areál v Úročnici, vedení nově navázalo spolupráci s FK Týnec nad Sázavou.

V nastávajícím soutěžním ročníku díky této spolupráci tak budou kluby například vzájemně sdílet hráče v kategorii starších žáků (ročníky 2005 a 2006) a umožní tak vhodné zápasové vytížení všem hráčům obou klubů podle jejich aktuální sportovní výkonnosti a možností věnování se přípravě.

Výsledkem této dohody jsou tedy konkrétně 3 týmy SK Benešov v kategorii starších žáků:

• U15 hrající Českou divizi žáků (tréninkové a hlavní zápasové hřiště Úročnice)

• U14 hrající Českou divizi žáků (tréninkové a hlavní zápasové hřiště Úročnice)

• starší žáci B hrající Okresní přebor Praha-Západ (tréninkové a zápasové hřiště Týnec nad Sázavou)

"SK Benešov je držitelem licence Sportovního střediska mládeže FAČR, tzv. SpSM. Ta zaručuje dodržování vysokých standardů fotbalové výchovy mládeže a naše partnerské týmy mají možnost s námi tyto standardy sdílet a tím zkvalitňovat svojí činnost a nabízet svým talentovaným svěřencům lepší uplatnění," říká k tomu předseda SK Benešov Tomáš Novák.

Podle něho jsou v klubu moc rádi, že v FK Týnec nad Sázavou našli lidi, kteří nekoukají jen na svou vlastní činnost, ale vidí výchovu fotbalové mládeže v širším hledisku a odhodlali se k uzavření této spolupráci. "Věříme, že bude vzájemně výhodná. Budeme rádi, když k partnerským dohodám dospějeme i s jinými týmy v okrese a společně zajistíme vyšší kvalitu výchovy fotbalových dětí a mládeže na Benešovsku," dodal Novák.