Miloslav Brožek byl dlouho spojený s Vlašimí, ale už je nějakou dobu v Táborsku a zápas tak byl pro něj docela třaskavý. Třaskavý byl i úvod Benešova, který vsadil na důraz, ale pochopení pro to neměl rozhodčí Hájek a Vosáhla za zbytečně tvrdý střed uprostřed hřiště vyloučil. Tím dal hostům křídla a ti je využili k letu za třemi body.

Hlavně pak mladý francouzský útočník Tou Tou, jehož Táborsko přivedlo v zimě v mládežnické akademie Paris St. Germain. Během pěti minut se trefil hned dvakrát a nasměroval hosty k výhře. Navíc brzy po přestávce zkušený Musiol přidal za záda Rotbauera třetí branku a bylo rozhodnuto.

Benešov nic nevzdal a díky Urbanovi korigoval, první branka v ročníku byla ale pro žlutou ponorku zatím i poslední a na body nestačila. Táborsko ukázalo velkou sílu a body mu ostatní týmy budou brát jen velmi složitě.

Benešov čeká další duel už ve středu 14. srpna od 17 hodin, kdy v I. kole MOL Cupu jedou do Soběslavi.

SK Benešov – FC MAS Táborsko 1:3 (0:2). Branky: 67. Urban – 30. a 35. Tou Tou, 49. Musiol. Rozhodčí: Hájek – Raplík, Jansa.  ČK: 19. Vosáhlo (BNS). ŽK: Vrňák (B). Diváci: 288

Benešov: Rotbauer – Lupač, Vosáhlo, Filip, Pedro, Engelmann (57. Procházka), Turek (57. Urban), Azilinon (79. Sklenička), Lauricella (61. Srb), Krasnyanyk (61. Zoubek), Vrňák. 

Táborsko: Zadražil – Penc, Navrátil, Tou Tou (68. Havrda), Tolno, Musiol, Vozihnoj (68. Rydval), Conde, Smetana, de Almeida (89. Větrovský).