Rakovníku se konečně vrátil do sestavy uzdravený stoper Rendla, zásadní postava mužstva. Když připočteme ztráty v benešovském kádru, v němž chyběla zkušená a výtečná trojice Lička, Kalod, Turek i brankář Rotbauer, tak se domácí právem chystali, že konečně budou bodovat.

Jenže benešovské mládí, které ztělesňovali například brankář Schummer a v poli Dufek, Tomek nebo Vosáhlo, znovu ukázalo, že má svou kvalitu. „Je to potěšující zjištění. Vždyť v sestavě se objevilo devět hráčů z naší vlastní líhně, navíc čtyři hráči, kteří ještě v loňské sezoně hráli za dorost. Všichni udělali obrovský progres a je vidět, že třetí ligu hrát v pohodě mohou,“ pochvaloval si Laštovka.

Samotný zápas začal o půl hodiny později, protože hlavní plocha rakovnického stadionu byla po nekončícím dešti ke hře nezpůsobilá. Na té vedlejší, kam se týmy i diváci museli přesunout, se v hrál zpočátku vyrovnaný duel, což potvrzovalo i bezbrankové skóre v poločase.

„Hosté hráli velmi jednoduše. My jsme si o přestávce řekli, že musíme více podržet míč, což se nám posléze dařilo a po změně stran jsme už byli lepším týmem,“ poukázal na jeden z klíčových momentů utkání Laštovka.

Benešovu pak také pomohly dva rychlé góly. V 53. minutě se jako první prosadil ze standardky Jakub Vosáhlo a během pěti minut už hosté vedli po trefě Ježdíka 2:0. „Tím jsme se uklidnili a pak už bylo spíše otázkou, jak velký bude rozdíl ve skóre,“ podotkl Josef Laštovka.

Ten nakonec ještě zvýraznil Srb, který osmnáct minut před koncem uzavřel gólový účet. Benešov tak navzdory absencím klíčových hráčů potvrdil roli papírového favorita a nadále se drží v popředí soutěže.

Momentálně je v neúplné tabulce FORTUNA:ČFL skupiny A na třetím místě se ztrátou tří bodů na rezervu Sparty Praha, která patří k celkům, které mají ještě (minimálně jedno) utkání k dobru.

SK Rakovník – SK Benešov 0:3 (0:0). Branky: 53. J. Vosáhlo, 58. Ježdík, 72. Srb. Rozhodčí: Plzák – Martínek, Trojan. Diváci: 48.
Rakovník: Víšek – Bleck, Pelyak, Rendla, Červený, Šindler, Azilinon (60. Donkor), Omovie (46. Kalaš), Duchoň, Osypenko (46. Dolák), Hejda (46. Hamouz).
Benešov: Schummer – Lupač, J. Vosáhlo, Filip, Pedro, Ježdík (85. Roháč), Tomek (80. Brokeš), Dufek (75. Meszáros), O. Vosáhlo (75. Dušek), Vrňák, Srb (80. Krunert).


Načítám tabulku …