Přitom to bylo domácí Táborsko, které se od úvodních minut chopilo iniciativy a hostující brankář Markovič musel být ve střehu častěji než jeho protějšek Zadražil. V 9. minutě orazítkoval de Almeida z trestného kopu břevno slávistické svatyně.

O pět minut později už se narodilo zasloužené vedení domácích, to když Vandas prodloužil hlavou míč na rychlíka Simu a jeho prudký přízemní pas si srazil do vlastní sítě Šilhan – 1:0. V 18. minutě se vyznamenal Markovič, který zlikvidoval Kučerovu ránu po předchozím rychlém brejku. Hned vzápětí ale použili hráči Slavie stejný mustr k výpadu do obrany Táborska, ale také Zadražil vytěsnil míč mimo branku.

Po dvaceti minutách hry ještě protáhl brankáře hostů Tolno, ale pak už se radovali Slávisté. Jeden z jejich bleskových přímočarých výpadů přetavil ve vyrovnání Vlasák, za jehož krásným volejem plachtil táborský gólman vzduchem marně – 1:1. Ve zbytku první půle měli domácí fotbalisté nadále opticky navrch, museli se ale mít neustále na pozoru před rychlými a nebezpečnými protiútoky soupeře.

Po obrátce rušných okamžiků před oběma brankami i vinou častých střídání ubylo, přesto se stejně jako v prvním poločase narodily dva gólové okamžiky. Ten první si už po šestnácti minutách hry vzali pod patronát Táborští, konkrétně Kučera se Simou. Prvně jmenovaný poslal správně načasovaným pasem svého spoluhráče do úniku a jarní novic v dresu Táborska pohodlně přeloboval vyběhnuvšího Markoviče – 2:1.

Po hodině hry a nevyužité šanci Vandase mohli domácí kvalitního soka definitivně srazit do kolen. Kubovského šanci zastavil slávistický gólman Markovič jen za cenu faulu, ale následný pokutový kop Kučery zneškodnil a udržel pro hosty naději na vyrovnání. Ti ji později skutečně dokázali proměnit v realitu. V 83. minutě ještě Zadražil zabránil ve skórování Vlasákovi, o tři minuty později ale ze stejné střelecké pozice vyrovnal Kopáček.

Vítěze zápasu tak musel určit až penaltový rozstřel a více rozvahy v něm prokázali svěřenci Martina Hyského. Ve třetí sérii sice Zadražil vystihl úmysl Kneifla, hned vzápětí ale trefil domácí rekonvalescent Musiol jen břevno a následně se nevešel mezi tyče ani míč z kopačky Pence. A protože následně slávista Bárta nezaváhal, nastěhovala se radost z vítězství do slávistického klubového autobusu.

FC MAS Táborsko – SK Slavia Praha B 2:3 po pen.

Branky: 15. Sima, 62. Vandas – 22. Vlasák, 86. Kopáček. Rozhodčí: Makovička. Poločas: 1:1.

FC MAS Táborsko: Zadražil – Janošík (84. Jáša), Navrátil, Penc, de Almeida (90. Brabec) – Tolno (46. Studnička), Kučera, Větrovský (58. Petr), Pavlíka (55. Kubovský) – Sima (78. Dumbrovský), Vandas (74. Musiol).

SK Slavia Praha B: I. poločas: Markovič – Douděra, Matys, Štětka, Šilhan – Křišťan, Vít, Langhamer – Eichler, Vlasák, Zeronik. II. poločas: Surovčík – Bárta, Neruda, Štětka, Šilhan – Kubáň, Kopáček, Rigo – Janoušek, Kneifel, Hroník.

Zbylé zápasy prvního kola jsou na programu v sobotu 23. května. Do boje tak už zasáhne i pořádající Benešov, který se od 10 hodin střetne s Pískem. O hodinu později se pak v Uhřiněvsi rozehraje souboj mezi Bohemians Praha B a Viktorií Plzeň B.