Hosté začali dobře, již v 7. minutě pálil Dvořák z otočky vedle a v 10. minutě již udeřilo: kontakt Zákostelského s útočníkem hostí posoudil sudí jako pokutový kop. Míč si ostavil kanonýr hostí Došlý, ale vyslal poměrně slabou střelu, kterou Tetour skvěle nadvakrát zlikvidoval.

Z následujícího protiútoku mohl skórovat Čapek, ale hlavičkoval vedle. Domažličtí ještě ohrozilii Tetoura střelou Sedláčka zdálky, ale poté zahrozil znovu Čapek, který byl opravdu při chuti. Jeho pěkně mířená střela zdálky trefila břevno.

Nakonec o první změně skóre v zápase rozhodlo pravidlo nedáš-dostaneš. Domažlický útok si po chybné Brokešově rozehrávce několikrát vyměnil míč, až jej znovu ztratil. Benešov přesunul hru na druhou stranu, hosté se snažili dostat míč z vápna, ale váhající stoper se nechal obrat o balon Engelmannem, který pak zblízka zavěsil – 1:0 pro Benešov.

Benešov získal po vstřeleném gólu sebedůvěru a pravidelným a dobrým presinkem rozrušoval akce Domažlic a vytvářel si příležitosti ke skórování. Po Vosátkově rohu Engelmann přestřelil. V závěru půle hostě dosáhli branky, ale z jasného ofsajdu.

Konec patřil opět domácím, Zákostelský hlavičkoval vedle po přímém kopu, Švantner po výborném uvolnění vystřelil vedle a v posledních sekundách kopali Benešovští přímý kop. Vypadalo to jasně, že jej kopne Engelmann, ale na poslední chvíli vystřelil Vosáhlo a zakroutil míč krásně okolo zdi, bohužel na tyč.

Střelecké trápení Švantnera

Druhý poločas zahájily oba celky ve stejných sestavách, a i s podobnou hrou. V 59. minutě skvěle Tetour zneškodnil Dvořákovu šanci, v 64. minutě uvolnil Engelmann Švantnera, ten sám před gólmanem přehodil nejen brankáře, ale i branku. Snad už jeho střelecké trápení touto nedělí končí.

Pak přišly opět dvě šance v rychlém sledu. Nejprve Pedro zabránil na poslední chvíli šanci soupeře a vzápětí se hra přelila na druhou stranu. Domácí brankář laxně rozehrával, míč zachytil Čapek, který naprosto jasně věděl, co má udělat a zvýšil pohodlně na 2:0.

Domažličtí se přesto snažili o kontr, ale Tetour vytěsnil další pěkný pokus na roh. Benešov se také zaskvěl. Po akci Engelmanna s Čapkem posledně jmenovaný vystřelil nad. Třináct minut před koncem domácí předvedli skvělý ťukes při standardce, poslední se dotkl míče Brokeš a napálil míč do branky – 3:0!

Zvýšit mohl vzápětí Švantner, ale bohužel měl dnes obráceně nazuté kopačky, trefil bránu, ale brankář chytil. Zlé jazyky na tribuně tvrdily, že to byl první dobrý zásah hostujícího brankáře.

Hosté vystřídali neproduktivního Došlého a tento tah se jim podařil. Střídající Nemeš po zmatku při rohu dokopl do prázdné branky a snížil na 1:3. Za minutu mohl skórovat znovu, ale Tetour ho vychytal.  Zápas tak skončil zaslouženým vítězstvím domácích 3:1 a po delší době opět plným ziskem tří bodů. A ty nyní Benešov potřebuje více než sůl.

Ohlédnutí hráče zápasu

Domácí hráč zápasu Pavel Čapek vychrlil na reportéra v rychlém sledu hromadu informací, z nichž se nám podařilo zachytit tyto myšlenky: „Do zápasu jsme šli s tím, že už musíme bodovat. Museli jsme přerušit tu šňůru porážek. Hráli jsme hodně nahoře. Penalta nás zarazila, ale Tetour to báječně chytil. Dobrý presink a hra vysoko nás dobře nakoply. Právě díky dobrému napadání Vojty Engelmanna padl první gól. Druhá půle byla vyrovnaná, ale chytili jsme se druhým gólem, opět chybovali vzadu. Po třetím gólu vytáhli hosté stopera a středního záložníka na hrot a trochu nás uběhávali. Získali převahu, dali gól, ale my jsme to vítězství ubránili.“

Benešov – Domažlice 3:1

Branky: 24. Engelmann, 65. Čapek, 76. Brokeš – 82. Nemeš.

Benešov: Tetour – Filip, Pedro, Zákostelský, Vosáhlo – Engelmann (89. V. Balata), Srb (90. O. Rataj), Brokeš, Čapek, Vrňák (84. L. Balata) – Švantner.

Vojtěch Engelmann st.